CatlakKazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

AnasayfaPortailAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sévérus Snapé

2 posters
YazarMesaj
Sévérus Snapé

Savaş Tarafı : Z.A.Y

Sévérus Snapé Empty
MesajKonu: Sévérus Snapé   Sévérus Snapé I_icon_minitimeC.tesi Mayıs 03, 2008 7:51 am

Severus Snapesıradan bir günde büyük,havuzlu,dışarda kar yağsa bile bahçesinde sıcak olan malikanesinden çıkmış öncelikli olarak bakanlığa ardından,Hogwarts'a gidecekti daha dönem başlamamıştı ama yapılacak çok iş vardı.Profesörlerle toplantı olacak,sınıf geçme kuralları tartışılacak ve kararlar alınacaktı.Bunları düşünürken seherbaz dolu koruma aracı gelmişti.O araca bindi son günlerde kötü olaylar olduğu için artık böyleydi.Diğer bakanda bir lanet sonucu görevden alınmış olabilirdi.Büyücüler onun bakan olmasını desteklemişlerdi ve bakan oluncada sevinmişlerdi bu mutlu edici birşeydi.Bunları düşünürken araç bakanlığa çoktan varmıştı.İndi ve ilk olarak kendi ofisine gitti ve kontrol edip yanına birkaç eşya alarak Muggle Eşyalarının Kötüye Kullanılması ofisine gitti bu ofiste karısı bakanlık yapıyordu ona torpil geçemezdi elbette kontrol yapıcaktı.Odaya girdi kendi odasına göre biraz aydınlık buldu.İçeriye teftişe gelmişti evrakların düzenine baktı.Herşeyi kontrol etti.Ve Daffny'e dönerek;"Yardımcı almalısınız bu yetişkin veya üçüncü sınıftan bir öğrenci olmalıdır.Ancak okulunu aksatmayacak şekilde ve ona gerektiğinde ilgili bakanlık birosunun başkanı ona bildiği dersi anlatması halinde alınabilir.İlerde mezun olunca bu işte çalışması garanti edilmeli,bu işte çalıştıkları için binaya aylık 10 puan verilmeli,bakanlığın ismini zedeleyecek şeyler yapılmamalıdır."dedi ciddi bir şekilde ardından bakanlıktan çıktı.Diğer bakanlıkları diğer günlerde kontrol edicekti.Hogwarts'a gitmeden önce babasının mezarına gidecekti uzun zamandır gitmemişti.Bu düşünce aklına gelince duygulanmıştı.Seherbazlarla değilde yalnız gitmeyi yeğledi.Cisimlenerek mezarlığa gitti babasının mezarlığını buldu.Babasıyla konuşmak istiyordu bazı dertleri vardı.Babası da bir Hogwarts Profesörüydü.Ardından babasının mezarına "Baba biliyor musun ben sihir bakanı oldum?Aynı zamanda 2 tane de çocuğum var.Keşke o lanet olası ölüm yiyen saldırısına uğramasaydın da aramızda olsaydın.Hergün keşke hep yanında olsaydım belk sana birşey olmazdı diye kendime kızıyorum.Bende senin gibi Ravenclaw bina sorumluluğu yapıyorum.Gelinin ve torunların çok iyi onların sana geldiğimden haberleri yok.İşlerim çok yoğun baba şimdi gitmeliyim"dedi ve ağlayarak cisimlendi.Şimdi tekrar bakanlığın önündeydi seherbaz dolu arabaya bindi ve daha toplantıya var diye düşündü.Muggle Kent'e gitmek istedi olaylarla ilgili Muggleların Bakanlıyla konuşacaktı.Bütün büyücüler Muggleların varlığından haberdardı ancak Muggleların çoğu Büyücülerin varlığından haberdar değildi olanlarda zaten söyleyemiyorlardı.Söyleseler bile kimsenin onlara inanmayacaklarını düşünüyordu.Sihir Bakanları sadece dönemin bakanına kendini tanıtırlardı.Sagopa Mert Kajmer bir çerçevenin içinden çıkarak Muggleların bakanının yanına geldi.Muggleların bakanı beyaz tenli,bıyıklı,ürkek bir surat ifadesine sahipti.Kendisi yeni bakan olduğu için tanımamıştı ve Muggleların bakanı suratına aval aval bakıyordu.
Severus Snape dayanamayarak seslice ve kibarca ;
-"Ben Severus Snape Yeni sihir bakanı"dedi.Ardından ürkek bir ses;
-"Be-Be-Ben Mortican Taighzer,diğer sihir bakanıyla tanışmıştık "dedi.Diğer sihir bakanını sevmiyorum dermişçesine
Snape ekledi ;
-"Buraya sık sık gelmiyeceğim sadece tanışmak için geldim"dedi ve geldiği çerçeveden çıkarak uzaklaştı.Yorucu bir günden sonra evine geldiğinde Kapıyı açar açmaz sabah bakanlıkta sapasağlam gördüğü karısını kapının önünde yattığını gördü.Birkaç kontrol ettikten sonra karısının öldüğünü fark etti.Karısı birkaç gündür hastaydı zaten.Bunu bildiğinden fazla şaşırmadı ancak böyle bir ölüm onu çok üzmüştü.Çocukları zaten ağlamakta,üzülmekteydiler.Ertesi gün onu defnetmek için hazır etti ve bahçesinin önündeki aile mezarlığa gömmeye karar verdi.Onu yeşillikler arasındaki güzel bahçeye gömdü oraya sihirle bir mezartaşı yaptı.Üzerinde Daffny Snape yazıyordu.

--2 AY SONRA--

Karısının ölümüyle birlikte 2 çocuğuyla yalnız kalan Snape 2 ay sonra Hogwarts Tarafından Müdürlüğe çağırılmıştı.Bu teklifi seve seve kabul edicekti çünkü kaç yıldır Hogwarts'a ve Bakanlığa emek ediyordu.Hogwarts'ın onun öğrencilik anılarını canlandıracağını bildiğinden heyecanlanmıştı.Teklifi kabul ettiğini bildiren mektubu Hogwarts'a gönderdi.

--2 AY SONRA--

Hogwarts açılmış öğrenciler hogwarts ekspresiyle geldiği yerden okula doğru yola çıkmışlardı.Okulda son hazırlıklar yapılıyor,herşey yeniden düzenleniyordu.Düzenlemeler bittikten sonra okula gelen öğrenciler büyük salona alındı.Ardından açılış konuşmasını Büyük Müdüre Yaptı ;

Sevgili Müdür Arkadaşlar,Profesörler,Öğrenciler ;

Yeni öğretim yılında hep beraber olacağız,bu sene mezunlar balosu olacak ve geçen sene mezun olan arkadaşlarınızı görebileceksiniz,tanışma balosuna hepinizi bekliyor yeni müdürünüz Severus Snape'yi buraya çağırıyorum

diyerek bitirdi.Ardından Severus Snape çıktı ve konuşmaya başladı ;

Sevgili Müdür Arkadaşlar,Profesörler,Öğrenciler ;

Ben yeni Müdür ve Sihir bakanı Severus Snape bu dönem sizin için elimden gelen herşeyi yapacağım.Emin olun sizin güvenliğiniz için kendi güvenliğimi tehlikeye atmayı göze alacağım.Bunun için buradayım.Bende sizler gibi bir öğrenciyken başladım kariyerime o zaman sihir bakanlığında asistan olarak çalışıyordum.Sonra bakanlığa geçeceğimi düşünüyor güzel hayaller kuruyordum.Hayallerime kavuştum.Artık bir hayalimi daha gerçekleştirdim.Emin olun iyi anlaşacağız.Her türlü sorununuzda odama gelebilirsiniz.Bakanlıkta çalışacak olanlarınızı ben seçiceğim.Öğrencileri sıkmayacak derecede kuralcıyımdır.Gerektiğinde çok ciddi,gerektiğinde esprili bir insan olarak karşınıza çıkacağım.Hiçbir zaman kötülüğünüzü düşünmeyeceğim için olacaktır bunlar.Şimdi seçmen şapka'nın seçimleri yapmasını izleyeceğiz"

dedi ve aşşağı indi Profesörlerin masasına oturdu ve suyundan bir yudum aldı.

--- SON ---
Samara Yoko Chan Malfoy

Samara Yoko Chan Malfoy

Savaş Tarafı : Işıkları söndürdüler...
Mezun Olduğu Bina : Slytherin
Rp Partneri : Arıyorum...

Sévérus Snapé Empty
MesajKonu: Geri: Sévérus Snapé   Sévérus Snapé I_icon_minitimePtsi Mayıs 05, 2008 9:37 pm

Gerçeknten güzel betimlemeler kullanıyorsun,yalnız gözüme takılan şeylerden biri de -ve-'yi çok kullanman.Ayrıca cümleye herm virgül koyuyorsun ve virgülden sonraki cümleyi alakasız yazıyorsun.İşte bir örnek;

--Severus Snapesıradan bir günde büyük,havuzlu,dışarda kar yağsa bile bahçesinde sıcak olan malikanesinden çıkmış öncelikli olarak bakanlığa ardından,Hogwarts'a gidecekti daha dönem başlamamıştı ama yapılacak çok iş vardı.--

Cümle çok uzamış,yarıda kesip virgüller değil de notktaya bu ayrı iki cümleyi birbirinden kurtarmanı öneririm.Ama imla kurallarında ve yazım hatalarında hiç bir sorunun yok.Bu yüzden de ders almana gerek duymuyorum,bu sorununu sen düzeltirsin diye umuyorum xD

Sévérus Snapé
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Severus Anthony