CatlakKazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

AnasayfaPortailAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ortak SaLon

3 posters
YazarMesaj
Diana Ashlee Brown

Diana Ashlee Brown

Savaş Tarafı : sonuna kadar Ö.Y..xD
Mezun Olduğu Bina : Hufflepuff öğrenciyim hala..
Rp Partneri : Tom Jack Malfoy

Ortak SaLon Empty
MesajKonu: Ortak SaLon   Ortak SaLon I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 07, 2008 11:12 am

..Rp İn..
http://www.hogwarts-rpg.forum.st
Diana Ashlee Brown

Diana Ashlee Brown

Ortak SaLon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak SaLon   Ortak SaLon I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 28, 2008 9:15 am

Diana ilk Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersine girdikten sonra kendini hızla koridorlara attı..Yavaş adımlarla içinden şarkı mırıldanarak koridorlarda ilerliyordu..Sonunda ortak salona varmıştı..Girer girme kendini en baş köşe koltuğa doğru fırlattı.Sonra kendine birazçeki düzen verdi.Sonuçta okuldaydı,bu kadar şımarıklık iyi değildi..Ve aklına Profösör David'in geldiği ödev geldi..En kısa zamanda düşünüp,taşınıp ödevini yapmalıydı.Hem zaten ödev konusuda oldukça basitti.Gözlerini yukarı doğru kaldırdı,kalemini ağzına soktu..İşte basit bir düşünme stili..Düşünüyor,düşünüyor..ama aklına bir şey gelmiyordu.

" Allahım ya olamaz..biraz daha düşün Diana "

dedi kendi kendine..İşte sonunda kendi kendine de konuşmayı başarmıştı..Kendine gelmeliydi.Tek yapacağı şey kafasından bir kaç cümle tasarlamaktı,hem bunda bir bilgde gerekemiyordu.Ve işte yapacağı konuşma aklına gelmişti..

" Buldum..! "

diyerek bir çığlık attı,sonra da elleriyle ağzını kapatıp gözleriyle etrafı süzmeye koyuldu..
Kimbérley Emilia Lovett

Kimbérley Emilia Lovett

Savaş Tarafı : Ölüm Yiyenler
Mezun Olduğu Bina : Olmadim daha ama Hufflepuff olcak :D
Rp Partneri : Isteyen pm`den ulassin. :)

Ortak SaLon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak SaLon   Ortak SaLon I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 28, 2008 9:48 am

Gözlerini kocaman acmis, yari bos koridorlarda geziniyordu.Bir eli asasinin oldugu cebindeydi. Aslinda hicbir büyü bilmiyordu. Asasi ona güc veriyordu. Emilia asasi yaninda oldugu zaman kendini güvende hissediyordu. Evet.. Hicbir büyü yapamasa da.

Bogazini temizleyip, parolayi söyledikten sonra iceri girmisti hizla. Etrafina bakmamisti bile. Ayni hizla yatakhaneye cikan merdivenleri cikmisti. Sacini tarayip, kedisi Max`i oksadiktan sonra tekrar asagiya indi. Iceride arkasi Emilia`ya dönmüs biri oturuyordu. Kim oldugunu secememisti. Zaten cok az kisiyi taniyordu simdilik. O sirada yanindan gecen Sisman Kesis`e kisa bir selam vermisti. Oturan kizin kim oldugunu ve taniyip tanimadigini anlamak icin kiza yaklasmisti ve:

"Merhaba!?"

demisti biraz tedirgin bir sesle.
Diana Ashlee Brown

Diana Ashlee Brown

Ortak SaLon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak SaLon   Ortak SaLon I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 28, 2008 10:01 am

" Merhaba!? "

Bu kısık ve tedirgin ses Diana'nın irkmesine sebebp olmuştu.Hızlıca yerinden kalkıp 'ayy' diye çığlık attı.Arkasına döndüğünde onu ürkütenin sadece bir kız olduğunu gözlemleyince içinden kendine 'ay aptal şey yine rezil oldun' dedi.Kızın o tedirgin bakışlarını rahatlatmak istercesine konuştu,

" Merhaba canım..!Ben Diana Ashlee Brown,kısaca Di diyebirsin senin adın ne? "

Bir yandan gözleri ile ortak salonu süzüyprdu,etraf oldukça sakindi.Karşısındaki ız da tam onun kafasındanmış gibi duruyordu,onunla iyi arkadaş olmak isterdi.
Kimbérley Emilia Lovett

Kimbérley Emilia Lovett

Ortak SaLon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak SaLon   Ortak SaLon I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 28, 2008 10:15 am

" Merhaba canım..!Ben Diana Ashlee Brown,kısaca Di diyebirsin senin adın ne? "

Di? Kisa bir kisaltmaydi. Kisaltmalarin özüde buydu ya. Daha fazla oyalanmadan kizin sorusunu cevapladi.

"Bende Kimbèrley Emilia Lovett. Eger Kimbèrley`i kullanmak istersen Kim demeni tercih ederim. Emilia veya Emy de diyebilirsin istersen. Di ."

Gülümseyerek söylemisti bunlari.Kiin etrafi inceledigini görünce oda bakinmaya basladi etrafina.Sonra kizin cüppesindeki armayi fark etti. SB?

"Sende mi sinif baskanisin? Ben de!"

dedi sevincle Emilia. Etrafa gülücükler sacmaya baslamisti.Bunu pek yapmazdi.Hatta hic denilecek kadar. Acaba Quidditch oynuyor muydu? Hemen soru yagmuruna tutmak istemezdi Kim, Diana`yi. Sonra sormaya karar vermisti. Yüzündeki gülümseme genislerken gözleri parliyordu.
Diana Ashlee Brown

Diana Ashlee Brown

Ortak SaLon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak SaLon   Ortak SaLon I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 28, 2008 10:50 am

" Bende Kimbèrley Emilia Lovett. Eger Kimbèrley`i kullanmak istersen Kim demeni tercih ederim. Emilia veya Emy de diyebilirsin istersen. Di . "

" Sende mi sinif baskanisin? Ben de! "

Bu cümleler yeni tanıştığı Emilia'nın ağzından bir çırpıda dökülmüştü.Ne güzeldi..!İkiside sınıf başkanıydı,hem böylece bu arkadaş olabilmeleri için ikinci bir fırsat olabilirdi.Birinci fırsat ise aynı binada olmalarıydı.Emilia ile ilk kez karşılaşmışlardı.Onu ne trende ne de büyük salonda görmüştü.Ama gerçekten tam Diana'nın tipiydi o.Emilia'yı pek fazla bekletmeden söylemesi gereken cümleyi söyledi,

" Süper..İyi anlaşacağız seninle Emilia. "

Şu son 'Emilia' kelimeini vurgulamıştı..Bu da bundan sonra ona Emilia diyeceğine bir kanıttı.
Kimbérley Emilia Lovett

Kimbérley Emilia Lovett

Ortak SaLon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak SaLon   Ortak SaLon I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 28, 2008 11:08 am

" Süper..İyi anlaşacağız seninle Emilia. "

Adini vurgulamisti Di. Hos bir seydi bu. Hic bu kadar kisa bir zamanda arkadas bulamamisti. Onu ilk görenler kibirli ve simarik olarak tanimlarlar ve hemen ondan uzaklasirlardi. Bu düsünceleri suratinin önünde ellerini sinek kovalarcasina sallayip uzaklastimaya calismisti.Simdi sormak istedigi soruyu sormaya karar vermisti.

"Quidditch oynuyor musun Di?"

Cavabini merak ettigi soruardan en önemlisiydi.Eger oynuyorsa takimda dahi birlikte olabilieceklerdi.
Diana Ashlee Brown

Diana Ashlee Brown

Ortak SaLon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak SaLon   Ortak SaLon I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 28, 2008 11:16 am

" Quidditch oynuyor musun Di? "

İşte beklenmedik bir soru..Diana ve Quidditch,mükemmel ikili.Aslında o kadar kötü de değildi.Diana her zaman bir şeyi başarmak için çaba gösteren bir kişiliğe sahipt.,bu da onu her zaman ilk sıralara taşımıştı.Ama Quidditch ayrıydı.Her zaman onu en iyi şekilde oynamak için çabalamış,ama hiçbir sonuç alamamıştı.Yine de savaşmaya devam ediyordu,içinde hala bir gün başaracağına dair umut vardı.Beklenmedik bir anda cevap verdi,

" Aslında uçuş dersine yazıldım,Quidditch'i severim ama hiçbir yeteneğim yok,umarım takıma seçilirim. "

Sözünü bitirdikten sonra biraz düşündü.Emilia ile şimdiden sıkı olmaya başlamışlardı bile.Diana'nın şöyle bir sır arkadaşına gerçektende çok ihtiyacı vardı..
Kimbérley Emilia Lovett

Kimbérley Emilia Lovett

Ortak SaLon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak SaLon   Ortak SaLon I_icon_minitimePerş. Mayıs 29, 2008 10:24 am

" Aslında uçuş dersine yazıldım,Quidditch'i severim ama hiçbir yeteneğim yok,umarım takıma seçilirim. "

Emilia bu sözlerden sonra siritmaya baslamisti.Sonra neseli bir sekilde:

"O sorun degil. Istedigin zaman birlikte calisabiliriz. Aslinda herkesin Quidditche yetenegi vardir. Zor degil gercekten. Takima girmene de yardimci olurum."

dedi. Takima basvurdugunda ilk ve tek kisi oldugu icin hemen kaptan yapilmisti. Bu onun icin büyük bir sok olmustu aslinda. Böyle bir sey beklemiyordu. Hemen ailesine mektup yazmisti. Cevap mutlaka basaracagi idi. Zaten lider ruhluydu Emilia ve hirsliydi. Malikanede babasindan önce isteksiz özel ucus dersleri almisti. Uctukca daha da sevmeye baslamisti ucmayi. Sonra Quidditch oynamayi ögretmisti babasi. O zamandir asikti Emilia resmen ucmaya. Tilsim ve ucus en sevdigi derslerin basinda geliyordu. Beklentiyle Di`ye bakti. Acaba yardim kabul eder miydi?
Diana Ashlee Brown

Diana Ashlee Brown

Ortak SaLon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak SaLon   Ortak SaLon I_icon_minitimePerş. Mayıs 29, 2008 10:31 am

" O sorun degil. Istedigin zaman birlikte calisabiliriz. Aslinda herkesin Quidditche yetenegi vardir. Zor degil gercekten. Takima girmene de yardimci olurum. "

Yardım mı? Bu gerçekten de Diana için çok hoş bir teklif olmuştu.Emilia çok iyi biriydi.Diana yardım etmek ha?..Daha önce hiç kimse ona böyle yakın ve sıcak davranmamıştı,bu da Diana'yı gerçekten sevindirmişti.Ne yapacağını bilmiyordu acaba o teklifi kabul etmeli miydi?..Tabikide kabul etmeliydi,kız o kadar yardım etmek istiyor geri çevirmek Diana'nın kitabında yazmazdı..

" Aaa..neden olmasın tabikide.. "
Bu kelimeler çıkıvermişti ağzından..Sonunda kendine en yakın bir arkadaş seçmişti.Bu saatten sonra Diana'nın en yakın arkadaşı Emilia idi..
Kimbérley Emilia Lovett

Kimbérley Emilia Lovett

Ortak SaLon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak SaLon   Ortak SaLon I_icon_minitimePerş. Mayıs 29, 2008 12:56 pm

" Aaa..neden olmasın tabikide.. "

Diana`nin agizindan cikan kelimeler, Emilia`nin birden oturdugu koltuktan sicramasina neden olmustu. Bu ani hareketten kendisi gibi Di`de ürkmüstü. Sonunda kikirdayarak:

"Pekala. En kisa zamanda Quidditch sahasini ayarlamaya calisacagim. Sorun olacagini sanmam."

gibinsinden birseyler mirildandi. Di ile kisa zamanda iyi anlasmaya baslamislardi. Bu bir mucize gibiydi. Emilia kimseye kolay kolay güvenmezdi. Di ise bir magnet gibi kendisine cekmisti Emilia`yi. Konusmak icin konular ariyordu. Sonunda kizin önündeki kaleme takildi gözü ve:

"Ne yapiyorsun?"

diye sordu. Ödeve benziyordu. En nefret ettigi seylerden biriydi ödevler. Ders calismasini sevmezdi Emy. Ama calismak zorunda oldugunun farkindaydi.
Diana Ashlee Brown

Diana Ashlee Brown

Ortak SaLon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak SaLon   Ortak SaLon I_icon_minitimeCuma Mayıs 30, 2008 2:24 am

" Pekala. En kisa zamanda Quidditch sahasini ayarlamaya calisacagim. Sorun olacagini sanmam. "

" Ne yapiyorsun? "

Aslında Diana'nın ne yaptığı açık açık ortadaydı.Belki de değildi ama Diana öyle sanıyordu.Emilia ile sohbet etmek gerçekten çok eğlenceliydi.Ama belki o anlamamıştır diye cevap verdi,

" Hiç ödev yapıyorum ,Karanlık Sanatllara Karşı Savunma ödevi varda.. "

Acaba o da Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersine katılmış mıydı ki?
Jacquelyn C. Brown

Jacquelyn C. Brown

Savaş Tarafı : Kimse Bana Emir Veremez...
Mezun Olduğu Bina : Minik Porsuk

Ortak SaLon Empty
MesajKonu: Geri: Ortak SaLon   Ortak SaLon I_icon_minitimePerş. Haz. 12, 2008 10:28 am

Sinirden yumruk yaptığı için tırnakları avcunu kanatmıştı.Ortak salonu bulması biraz zor olmuştu.İlk önce sağını solunu karıştırmış sonrada merdivenlerin haylazlııkları yüzünden yere yapışmıştı.Ortak salono varınva 'oh'çekti.Açık devasa kapıdan içeri girdi.İçeride iki kız konuşuyordu.
Sarı saçlarıyla arada civciv gibi kalmıştı:
"Selam Kardeş..."sesindeki isteksizliği fark etmediklerini umuyordu.Diğer kıza bakıp "Ben Jacquelyn ama Jac'i tercih ederim..."Belki alışabiliridi,Hufflepuff'a,burada olması onu değişik bir kız yapmazdı ki!

Ortak SaLon
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ortak Salon
» || Ravenclaw Ortak Salonu||