CatlakKazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

AnasayfaPortailAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

..::İlk İş Günü::..

YazarMesaj
Onegmus O. Ambrosio

Onegmus O. Ambrosio

Savaş Tarafı : Z.A.Y
Mezun Olduğu Bina : Gryffindor
Rp Partneri : ..::Evangeline Granger::..

..::İlk İş Günü::.. Empty
MesajKonu: ..::İlk İş Günü::..   ..::İlk İş Günü::.. I_icon_minitimeCuma Mayıs 09, 2008 7:44 am

İlk iş günüydü. Onegmus işe geç kalmamak için erkenden kalkmıştı. Pencereyi açtığında çok güzel bir bahar havası vardı. Güne mutlu başlamıştı. Kahvaltısını yaptı ve giyindi. İşe hazırdı. Evden çıktığında saat 07:30’du. İş saati 8:00 idi. Akşam’da 20:00’de bırakacaktı.

İş yerine geldiğinde saat 07:55’ idi. Patronu kafeyi açmıştı. Hemen içeri girdi. İçeride patronu masaları ve sandalyeleri düzeltiyordu. Patrona:

-Merhaba efendim, geç kalmadım umarım, dedi.Patron

-Merhaba genç adam, hayır geç kalmadın aksine erken geldin, dedi.

Onegmus hafif gülümsedi. Daha sonra hemen işe koyuldu. Müşteriler gelmeden kafeyi düzeltmeliydi. Masaları ve sandalyeleri sildi. Daha sonra mutfaktaki işleri halletti. İlk müşteri içeri girdi. Onegmus, hiç vakit kaybetmeden müşterinin yanına gitti. Müşteriye:

-Merhaba efendim, hoş geldiniz, ne alırdınız, dedi.Müşteri:

-Hoş buldum, ben pasta ve meyve suyu alayım,dedi.

Onegmus hemen içeri koştu. Siparişleri hazırlamak için bir tepsi çıkardı. İlk olarak dolaptan bir vanilyalı, meyveli pasta çıkarttı.Bir dilim kestikten sonra tabağa koydu. Ardından meyve suyunu doldurmak için bardağı aldı ve doldurdu. Sipariş hazırdı. Hızlı adımlarla müşterinin yanına gitti. Siparişleri masaya koydu ve “afiyet olsun! efendim” dedi ve tekrardan mutfağa döndü. 5 dakika geçmeden iki çift geldi ve masaya oturdu. Hemen siparişi almak için yanlarına gitti. “Siparişiniz neler?” dedi. Çift “bize iki tane kahve” dedi. Onegmus siparişi kağıda yazdı ve hızla mutfağa gitti. Hemen kahve makinesinden iki bardak kahve aldı ve tepsiye koydu. Ardından siparişleri vermek için masaya götürdü. Siparişleri verdikten sonra “afiyet olsun!” dedi. Tekrarsan mutfağa dönerken ilk gelen müşteri hesabı istedi. Hemen aklından hesabı hesapladı “bir pasta ve bir meyve suyu” diye düşündü. Müşteriye hesap kağıdını götürdü. Ardından müşteri parayı masanın üstüne koydu ve kafeden ayrıldı. Onegmus masayı temizlemek için masaya yöneldi. Masayı topladıktan sonra parayı aldı. Bu Onegmus’un ilk kazancıydı.

Ardından çiftlerde kalkmak için hesabı istediler. Onların hesabıda 2 ytl idi. Onu da kağıda yazdı ve masaya bıraktı. Daha sonra onalrda kalktı kafe boş kalmıştı. Ama saat daha erkendi. Müşteriler gelirdi. Onların masayıda topladı ve mutfağa döndü. Yarım saat sonra kafeye muggle’lar gelmeye başladı. Kafe birden dolmuştu. Onegmus hiç vakit kaybetmeden siparişleri tek tek yazdı. Daha sonra bütün siparişleri hazırladı. O anda patron Onegmus’u izliyordu. “Aferin! Genç güzel çalışıyor” dedi içinden. Onegmus bütün siparişleri yerlerine götürdü. Biraz yorulmuştu. Dinlenmek için sandalyeye oturdu.

Ardından teker teker kafe boşalmaya başladı. Saat 20:00 ‘ye geliyordu. “Bugünlük bu kadar” dedi içinden Onegmus. Masaları güzelce sildi ve sandalyelerini üstüne yerleştirdi. Patronuna “İyi akşamlar efendim! Çıkabilir miyim” dedi. Patronu “Tabi çıkabilirsin ilk gün iyi çalıştın. Hep böyle devam et” dedi. Onegmus gülümseyerek oradan ayrıldı…

..::İlk İş Günü::..
1 sayfadaki 1 sayfası