CatlakKazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

AnasayfaPortailAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

====> Evangeline Lilly <====

3 posters
YazarMesaj
Evangeline Granger

Evangeline Granger

Savaş Tarafı : :...züмяü∂üαηкα уσℓ∂αşℓığı.
Mezun Olduğu Bina : GRYFFİNDOR(okuyorum)
Rp Partneri : ...{Onegmus Ambrosio}...

====> Evangeline Lilly <==== Empty
MesajKonu: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeSalı Mayıs 20, 2008 1:52 pm

NOT: BAŞKA BİR YERDE YAPTIĞIM RP'DİR!!!

Eva sabah erkenden uyanmıştı. Uyumak istedi ama uyuyamadı. İçinde bir heyecan vardı. Yatağından doğruldu üstüne hırkasını geçirdi ardından terliğini giydi. Terlikleri yere sürte sürte odanın kapısına kadar gitti. Çok uykusu vardı ama uyumak istemiyordu canı. Odadan çıktı ve banyoya gitti. Elini yüzünü yıkadı. Bugün aynada kendini daha bir güzel gördü. Nedenini anlayamadı ama gerçektende büyüleyici gözüküyordu.

Eva uyandığında kimse uyanmamıştı henüz. Eva aşağıya indi ve buzdolabından birşeyler atıştırdı. Kardeşinin odasına yöneldi çok masum bir şelikde uyuyordu. Yanağına bir öpücük kondurdu ve odadan sessizce çıktı.

Eva odasına geri döndü yatağın içine yeniden girdi. Televizyonu açtı. Eline de bir kağıt ve kalem alarak birşeyler karaladı. Eva'nın gözlerinden uyku akıyordu adeta. Uyuyakalmıştı Eva. Taki kız kardeşi yanına gelip:

-"Haydi abla uyan artık. Aşağıda seni bekliyoruz." diyene kadar.

Eva aşağıya indi ve kahvaltısını yaptı. Tam sofradan kalkıyordu telefon çaldı. Eva telefona baktı arayan arkadaşıydı. Bugün birşeyler yapmak istediğini söyledi. Eva arkadaşlarıyla buluşmak üzere yukarı odasına çıktı ve uyumlu bir şelikde giyindi. Yanına alacağı küçük çantasını hazırladı ve aynanın karşısına geçti. Saçlarını yaptıktan sonra annesinin yanına indi ve gideceğini haber verdi. Eva'nın annesi Eva'yı pek özgür bırakmazdı. Eva eğer eve dediği saatten biraz geç gelse hemen geelcek hafta sonu ceza alırdı. Bu nedenle dışarı çıktığında tedbirini alırdı.

Eva bugün arkadaşlarıyla buluşacağı yere gittiğinde tanımadığı biri daha vardı. Elini uzattı ve :
-"Merhaba ben Evangeline. Kısaca Eva diyebilirsin." dedi ve gülümsedi.Çocuğun adı "Charlie" idi. Oldukça iyi anlaşmışa benziyorlardı. Ayrıca Charlie oldukça yakışıklı ve iyi biriydi.
Gün geçtikçe Eva ve Charlie daha çok buluşmaya başladılar. Tüm arkadaşları onların sevgili olmalarını bekliyorlardı. Ancak Eva ve Charlie öyle düşünmüyorlardı. Eva ve Charlie çok yakın arkadaş olmuşlardı. Bir akşam Charlie Eva'nın ailesiyle tanıştı. Oldukça iyi anlaşmışlardı. Artık daha rahat buluşuyorlardı. Çünkü Eva'nın ailesi Charlie'ye çok güvenmişlerdi. Bir akşam Eva ve Charlie dışarı çıktıklarında Charlie Eva'ya:

-"Ailen seni çok planlıyor hiç özgür değilsin." demişti. Eva çok sinirlenmişti. Çünkü Eva özügr bir kızdı. Charlie bunu ona kanıtlayacağını söyledi. Eva'nın kolunu tuttu ve yola sürükledi. Charlie yola uzandı ve Eva'ya dönerek:

-"Hadi Eva sende gel." dedi. Eva çok şaşırmıştı. Bunu yapamıyacağını düşündü.

-"Bu delilik" dedi Eva Charlie'ye. Charlie hâlâ ısrarlıydı. Eva en sonunda pes etti ve yere yattı. Birlikte yıldızları izliyorlardı derken bir korna sesi duyuldu. Charlie Eva'yı yerden kaldırdığı gibi fırlattı tabi kendide fırladı. Eva çatlarcasına gülüyordu bu çok hoşuna gitmişti. Charlie Eva'yı evine davet etmişti. Beraber çok zevkli oyunlar oynuyorlardı Eva hiç olmadığı kadar mutluydu. Ancak Charlie'nin evine polis gelmişti. Polis her yerde Eva'yı arıyordu.Ailesi herzamanki gibi ortalığı telaşa vermişlerdi. Eva eve gittiğinde babası sert bir şelikde:
-"Saatin kaç olduğundan haberin varmı? Ayrıca bir daha onunla görüşmeyeceksin." diye bağırmıştı. Eva annesinden yardım bekledi ama bir süre sonra bununda hata olduğunu anladı.Anneside çok kızmıştı.Eva daha fazla dayanamadı:

-"Yeter hayatında herşeyi siz belirliyorsunuz.Bıktım artık bu düzenden. Bir hayatım bile yok. Charlie'ylede görüşeceğim. Ben onunla gerçek hayatı anladım." dedi ve sesini çok yükseltmişti. Bunu yaptığını oda farkındaydı ama artık sinirlenmişti. Evin kapısını hızlı bir şelikde çarptı ve dışarı çıktı. Dışarı Charlie'yi gördü. Ona koşarak sarıldı. Charlie Eva'nın kardeşi gibiydi. Daha sonrada Charlie'nin evine gitmeye karar verdiler...
Samara Yoko Chan Malfoy

Samara Yoko Chan Malfoy

Savaş Tarafı : Işıkları söndürdüler...
Mezun Olduğu Bina : Slytherin
Rp Partneri : Arıyorum...

MesajKonu: Geri: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 6:22 am

Rp'nde çok fazla renk kullanıyorsun Evangelina, en fazla 3 renk kullanırsan daha güzel olacağından yanayım. Ayrıca ıtal-bold kullanırsan rp daha okunaklı olur, rpni okurken kimse sıkılmaz. Rp'nde sadece 3 imla hatası ve noktalama hatası var, bu sayının az olması güzel. Öncelikle beni en çok rpni yorumlamaya sürükleyen davranışın noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakman, yaptığın doğru ve iyi bir rpci oldğuna kanaat getirdim. Betimlemelerinde fazla sorun yok fakat biraz daha irdeleyebilirsin konuyu, olayları şiirleştir.
Evangeline Granger

Evangeline Granger

MesajKonu: Geri: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 6:24 am

Yorumun için teşekkür ederim. Peki bir sonraki rp yaparken daha dikkatli olurum. Renkleri de 3 renk seçerek yaparım.
Andrea Kate Malfoy

Andrea Kate Malfoy

Savaş Tarafı : yok

MesajKonu: Geri: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 6:27 am

Ewt bende Nicolaya katılıyorum 3 renk kullan. Senin konuşmaların için bir başkasının konuşmaları için ve içinden söylediklerin için. o zmn daha güzel olur. Bu şekilde çok fazla göz yoruyor.
Evangeline Granger

Evangeline Granger

MesajKonu: Geri: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 6:29 am

Tamam bundan sonra öyle yaparım. Ama sanırım fazla akıcı olmadı rp.
Samara Yoko Chan Malfoy

Samara Yoko Chan Malfoy

MesajKonu: Geri: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 6:30 am

Rp gayet akıcı merak etme, ama dediğim gibi olayları şiirleştir ve betimlemeleri iyice bir aç xD
Evangeline Granger

Evangeline Granger

MesajKonu: Geri: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 6:31 am

Beğenmenize sevindim. Teşekkür ederim yeniden. Tama bir dahakine daha dikkatli olurum. xD
Andrea Kate Malfoy

Andrea Kate Malfoy

MesajKonu: Geri: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 6:36 am

Eva sabah erkenden uyanmıştı. Uyumak istedi ama uyuyamadı. burası gereksiz olmuş biraz. Üzerine giydiğin hırkanın rengini ve terlşiklerinin rahatlığından bahsede bilirdin. o zmn senin karakterini gözümüzde canlandıra biliriz.
Eva'nın gözlerinden uyku akıyordu adeta. Uyuyakalmıştı Eva. Bir şeyler karalarken gözleri kapandı elinde ki kalem yere düştü. yeniden uykuya dalmıştı. diye yaza bilirdin. Bu şekilde ve buna benzer cümleler kullanarak yazarsan daha akıcı olur
Evangeline Granger

Evangeline Granger

MesajKonu: Geri: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 6:37 am

Evet sanırım öyle yapmalıydım. Hatalarımı görmem çok iyi oldu. Çok teşekkür ederim.
Andrea Kate Malfoy

Andrea Kate Malfoy

MesajKonu: Geri: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 6:40 am

Öenli değil
Evangeline Granger

Evangeline Granger

MesajKonu: Geri: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 6:42 am

ya bide şu anda tekrar okudum dikkatimi bişiy çekti. Çok mu ad tekrarlaması yapmışım. Örneğin;

Gün geçtikçe Eva ve Charlie daha çok buluşmaya başladılar. Tüm arkadaşları onların sevgili olmalarını bekliyorlardı. Ancak Eva ve Charlie öyle düşünmüyorlardı. Eva ve Charlie çok yakın arkadaş olmuşlardı. Bir akşam Charlie Eva'nın ailesiyle tanıştı. Oldukça iyi anlaşmışlardı. Artık daha rahat buluşuyorlardı. Çünkü Eva'nın ailesi Charlie'ye çok güvenmişlerdi. Bir akşam Eva ve Charlie dışarı çıktıklarında Charlie Eva'ya

bu paragrafta mesela ne dersiniz?
Samara Yoko Chan Malfoy

Samara Yoko Chan Malfoy

MesajKonu: Geri: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 6:43 am

Pek dikkatimi çektiğini söyleyemem, ama haklısın galiba. Şiirleştirme yaparsan tüm hatalar kalkar ortadan merak etme canım xD
Andrea Kate Malfoy

Andrea Kate Malfoy

MesajKonu: Geri: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 6:46 am

Eva ve Charlie çok yakın arkadaş olmuşlardı. Bir akşam Charlie Eva'nın ailesiyle tanıştı. Oldukça iyi anlaşmışlardı. Artık daha rahat buluşuyorlardı. Çünkü Eva'nın ailesi Charlie'ye çok güvenmişlerdi. Bir akşam Eva ve Charlie dışarı çıktıklarında Charlie Eva'ya

Ewt burdakiler çok fazla olmuş onun yerine onlar diye bilirdin ve gözüme başka bir şey daha takıldı.

Gün geçtikçe Eva ve Charlie daha çok buluşmaya başladılar. Burayı Eva ve Charlie neredeyse her gün birlikte vakit geçiriyorlardı olarak da yaza bilirdin. Very Happy
Evangeline Granger

Evangeline Granger

MesajKonu: Geri: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 6:47 am

Evet çok haklısın Very Happy:D

aslında çok saçma bi hata yapmışımm Very Happy
Andrea Kate Malfoy

Andrea Kate Malfoy

MesajKonu: Geri: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 6:53 am

Düzeltirsin ben de bunca yıllık rp yapıyorum ama hala saçma sapan hataklar yapyorum Very Happy
Evangeline Granger

Evangeline Granger

MesajKonu: Geri: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 6:54 am

Very Happy:D bnce çok zevkli bişit rp yapmak Very Happy
Andrea Kate Malfoy

Andrea Kate Malfoy

MesajKonu: Geri: ====> Evangeline Lilly <====   ====> Evangeline Lilly <==== I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 6:54 am

Ona ne şüpe Very Happy

====> Evangeline Lilly <====
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Evangeline Lilly