CatlakKazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

AnasayfaPortailAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Alcinia Leda Dark

3 posters
YazarMesaj
Eleadora Patrisia Dryope

Eleadora Patrisia Dryope

Savaş Tarafı : ö.y'cik...Minicik Ö.Y xD
Rp Partneri : A.R.A.N.I.Y.O.R

Alcinia Leda Dark Empty
MesajKonu: Alcinia Leda Dark   Alcinia Leda Dark I_icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 12:38 pm

Lea korkunç bir tren yolculuğunun ardından soluğu okulda almıştı.Tren yolculuğu boyunca uyuklasa da onu bir şeyler rahatsız etmişti.Trene binmeden önce de kendisini böyle hissediyordu.Trenden indiğinde yanında bir kız belirdi.Güzel gözleri,sarı saçları vardı.Fakat elindeki sandığın içi o kadar dolu olmalıydı ki kız taşımak için hayli uğraşıyordu.Kızın yüzündeki ışıltılı gülümsemeden güç alarak kıza sessizce yaklaştı:
-Merhaba!!Ben Lea..Tanışmak istersin belki diye söyledim…Ya senin adın ne??dedi.Kızın hoşuna gitmişti galiba.O da hemen atıldı:
-Merhaba ben de Helen.Helen Dark.Tanıştığıma memnun oldum.Korkuyordum buradan açıkçası.Çünkü çok ıssız gözüküyor ve kendimi arkadaş bulamayacak gibi hissediyordum.Hele şu uğursuz Yasak Orman^a bakınca hepten tüylerim diken diken oluyor dedi.Lea ise kızın neden Yasak Orman^dan korktuğunu anlamadığı için:
-Neden korkuyorsun ki Yasak Orman^dan??dedi.Kızın cevabı gecikmedi:
-Bir abim var.Geçen sene buradan mezun oldu.Kendisi bana yaz tatilinde oldukça ürkütücü şeyler anlattı orman ile ilgili.Bir çeşit örümcek yaşıyormuş orada ve oldukça korkunçmuş.Yanına yaklaşanın ise yaklaştığına pişman edecek kadar kötü hale getiriyormuş dedi.Lea da bu sefer korkmuştu.Lea daha sonra sandığını çekiştirmeye çalışıyordu ve aynı zamanda Büyük Şölen^e yetişmek için bir hayli acele ediyordu.Kıza dönüp:
-Hangi binaya seçileceğini düşünüyorsun??dedi.Kız ise:
-Hufflepuff veya Gryffindor olacağından hiç şüphem yok.Çünkü ailemiz şuana kadar Ravenclaw ve Slytherin^e öğrenci neredeyse hiç vermemiş dedi.Lea mutlu olmuştu.Çünkü aynı binada olabilirlerdi.Lea da Ravenclaw veya Slytherin^e seçileceğini düşünmüyordu.Bundan da cesaret alıp mutlu adımlarla koşarcasına ilerliyordu.Bir kolunu ise yeni tanıştığı ancak iyi anlaştığı Helen^in omzuna koymuştu.Binaya girdiler.Daha sonra ise birlikte koşa koşa masalara oturdular.Salonda heyecan çığlıkları vardı.Lea çok ama çok merak ediyordu nereye seçilceğini.Müdür ilk önce konuşmaya başladı:
-Sevgili Yavrularım!!Okulumuza hoş geldiniz demek istiyorum öncelikle.Aramızda okulumuza yeni başlayan küçüklerimiz de var.Onlara okuldan biraz bahsetmek istiyorum.Öncelikle yavrularım!!Burada güvende olduğunuzu bilmenizi isterim..Öğretmenlerinizi de dikkate almanızı öneririm.Eğer çok dinler,az laf ederseniz iyi edersiniz ve mutlu bir yıl geçirirsiniz dedi.Salondan bir "Öff"sesi yükseldi.Çünkü müdür her sene aynı konuşmayı yapıyordu ve büyük sınıflar sıkılmışlardı.Müdür anlayışlı biri olduğu için hemen:
-Tamam tamam..Kesiyorum konuşmayı.Herkese iyi eğlenceler dilerim…Fakat öncelikle yeni öğrencilerimizin Seçmen Şapka töreni var…dedi.Herkesin en sevdiği bölümdü.Adlar okunmaya başlandı:
-George Summery...dendi.Ardından bir ses daha:
-Ravenclaw.
-Sally Wind..
-Slytherin..O anda Slytherin masasından bir alkış koptu ve Sally koşarak geçti.Bir çok isim okumaya devam ediyordu:
-Sarah Mensoon..Emma Wight... ve en sonunda Lea^nın beklediği isimlerden biri geldi.Beklediği derken kendi ismini ve yeni tanıştığı kızın ismini bekliyordu.O anda:
-Helen Dark..
-Hufflepuff sesi geldi.Lea şimdi Helen ile aynı binaya düşmeyi arzuluyordu..Birkaç isimden sonra:
-Jacenia Lea Marisha..dendi..Lea koştu ve seçmen şapkayı başına geçirdi.Bekledi..Şapka birden bağırdı:
-Hufflepuff...O anda Helen^dan ve diğer Hufflepufflar^dan bir alkış koptu.Lea koşarak arkadaşının yanına gitti ve 10 dakika sonra şölen başladı.Birçok çeşit yemek ve içecek vardı.Lea^nın en güzel ve en keyifli yemeğiydi bu..Gecenin geç saatlerinde şölen son buldu.Lea ve Helen hemen Hufflepuff ortak salanuna koştular.Daha sonra da yatakhaneye..
Yatakhane^de sessizlik vardı.Lea sessizlikten hoşlandığı için hemen tatlı bir rüyaya daldı.Ertesi gün soğuk ve yağışlıydı.Lea kalkmakta güçlük çekse de hemen yeni cübbesini giydi.Ortak salon oldukça kalabalıktı.Lea dört gözle Helen^ı bekliyordu.Kahvaltıya mutlaka onunla inmeliydi.Uzaktan Helen gözüktü.Fakat cübbesini giymemişti..Pijamalarıyla uykulu uykulu geliyordu.Lea şaşkınlıkla:

-Niye giymedin cübbeni Helen??Yoksa bir problem mi var??dedi.Daha sonra Helen halsiz halsiz:
-Kendimi çok kötü hissediyorum.Hastane Kanadına gitsem iyi olacak.Sen kahvaltıya in.Beni bekleme.dedi.Lea ise hemen:
-Öyle şey olmaz.Sen benim ilk arkadaşımsın ve oldukça kıymetlisin.Seni ilk günden yalnız bırakamam.Bende geliyorum…dedi.Hemen arkadaşına destek olarak Hastane Kanadına beraber gittiler.İçerisi bomboştu ve sessizdi.Lea uzaktan Bayan Bolloam^ı gördü ve seslendi:
-Bayan Bolloam..Lütfen yardım edin..Arkadaşım kendisini oldukça halsiz hissediyor..
dedi.Bayan Bolloam ise usulca:
-Onu bir süre burada misafir edeceğim canım.Ayrıca senin burada beklemene de müsaade edemem..Lütfen Büyük Salon^a dön ve kahvaltını et.Daha sonra ise ilk günden dersleri sakın kaçırayım deme,
dedi ve onu dışarı çıkarttı.Lea umutsuzca binaya doğru yürüdü…

_______________________#__________________________

Yeni Arkadaş ile Tanışma

Lea istemeyerekte olsa Büyük Salon’a dönmüş ve kahvaltıya başlamıştı. Aklı hala Helen’da idi. Ancak yapacak bir şeyi yoktu. Sakince yemekleri tabağına koydu ama ağzına bir lokma bile sokmadan Büyük Salon’u terk etti. Koşarak Hastane Kanadı’na gitti. Helen çok kötü gözüküyordu. Kendinden geçmişti ve Bayan Bolloam’da telaşlı gözüküyordu. Bayan Bolloam Lea’yı görünce yüzünde daha da soğuk bir ifade belirdi. Yanına yaklaşıp:
-Lea gene mi geldin sen buraya? Aklın almıyor mu kızım senin? Sana az önce ne dedim ben sana? Git kahvaltını yap demedim mi? Şimdi derhal çık yoksa seninle birlikte Müdür’ün yolunu tutmayalım.
-Peki Bayan Bolloam ama lütfen beni haberdar edin. Lütfen! O benim ilk ve tek arkadaşım
-Tamam uzatmayalım. Hadi derslerine, dedikten sonra Lea’yı dışarı çıkartıp kapıyı kilitledi. Lea koridorda salakça dolanıyordu ve etrafına bakınıyordu. Bir çocuk geçiyordu. Güzel gözleri vardı. Kızın üzerinde Slytherin yazan bir cübbe vardı. Bu yazıyı da gördükten sonra hemen kızın yanına yaklaştı. Hafifçe:
- Selam! Adını öğrenebilir miyim? Ben Lea..Tanışmak isterim..
-Bende Jennifer.. Jennifer Kalonie.. Bende tanıştığıma sevindim. Seninde cübbende Slytherin arması var fakat daha önce seninle karşılaştığımı sanmıyorum.Yani şu 2 günde
-Bende Slytherin’yim.. Evet. Fakat pek vaktim olmadı ortak salona uğramaya. Akşam geç geldim ve şölenden sonra direk yattım. Neyse sonuçta tanıştık değil mi? dedi. Lea kendisine şaşmıştı. Bir anda Hastane Kanadı’nda yatan arkadaşını nasıl unutabilmişti? Kendisinden utanıyordu. Sonra kız kendisine sorulan soruya cevap verince bir anda düşünceleri dağıldı. Jennifer:
- Evet tanıştığım için çok memnunum. İlk arkadaşlarımdan birisin . Neyse benim KSKS dersine yetişmem gerekiyor. Ya sen gelmeyecek misin?İlk günden dersleri kaçırmanı pek istemem. Annem hep böyle söyler diye de ekledi. Lea da onaylarmışçasına peşine takıldı kızın. Fakat ortak salonun önünden geçerken kitaplarının yanında olmadığını fark etti. Kıza söyleyerek KSKS salonunda görüşürüz diye de ekledi ve ortak salona girmeye çalıştı. Portre kapısına geldi ama şifreyi unutmuştu. Şimdi ne yapacaktı? Bir Slytherin’liyi bekliyordu ama hay aksi bir tane bile gelmiyordu. Tek tek düşünmeye başladı önceki şifreleri. Bu Kont Delexur sürekli değiştiriyordu şifreleri. Lea şifreleri hafızasından geçirmeye başladı.
-Proten Meighbard dedi fakat portre açılmadı
-Corinas Falcona …Fakat portre gene hareket etmedi
- Milleruim Expecto dedi ve bu sefer portre dönüp açıldı.

KSKS Dersi ve Ceza

Lea zaferini kutlamak için dans ediyordu. Sonra eşyalarını aldı ve portre deliğinden geri çıktı. Koşa koşa ilerlemeye başladı. KSKS sınıfı kulenin batı tarafındaydı. Kendisi ise doğu tarafında. Aceleyle koşuyordu. Profesör Redusso öldürecekti onu. Çok sinirli ve öfkeli biriydi. Lea aceleyle bahane düşünüyordu. Sınıfın kapısına geldiğinde derin bir soluk aldı ve:
- Profesör çok ama çok özür dilerim. Ortak salonun şifrelerini unuttuğum için bir süre açamadım portreyi. Fakat sonra aklıma geldi ve ancak yetişebildim. Kusura bakmayın gerçekten ..
- Özrünüz reddedildi. Dersten sonra cezaya kalıyorsunuz..
- Ama profesör..
- İtiraz etmeyiniz lütfen..Derhal yerinize geçin ve geç kaldığınız dersle ilgilenmeye bakın..
-Peki profesör dedi.Sonra bütün ders boyunca surat astı ve derse katılmadı.Dersten sonra ise herkesin çıkmasını izlerken sıkıntıyla Profesöre bakıyordu. Profesör herkesi sınıftan çıkardıktan sonra Lea’nın yanına geldi:
- Eveeet..Sana uygun bir ceza arayalım..Mesela şimdiden eline bir süpürge alıp çoktandır temizlenmemiş olan koridorları temizleyebilirsin. Daha sonra sana daha uygun cezalar bulacağımdan emin olabilirsin..

Lea yüzündeki öfkeyle süpürgeyi almak için yavaş yavaş yola koyuldu. İlk günden en sevdiği dersi, yani Sihirli Yaratıkların Bakımı dersini kaçıracaktı. Ağır ağır gitmesine rağmen süpürgenin ve kovanın durduğu yere gelmişti.Süpürgesini aldı ve temizliğe başladı…
Qualetagia Malfoy

Qualetagia Malfoy

Savaş Tarafı : Ölümyiyen
Mezun Olduğu Bina : Slytherin(okumakta)
Rp Partneri : Ryuchi K. Masarakazu

Alcinia Leda Dark Empty
MesajKonu: Geri: Alcinia Leda Dark   Alcinia Leda Dark I_icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 12:43 pm

Çok fazla renk kullanıyorsun. Rp güzel renkleri üçe indirsen daha güzel olur bence. Kendi konuşmaların başkalarının konuşması(artabilir) ve kendi içinden kendi kendine söylediklerin için Wink
http://www.setbb.com/lotrfantasticrp/index.php?mforum=lotrfantas
Eleadora Patrisia Dryope

Eleadora Patrisia Dryope

Alcinia Leda Dark Empty
MesajKonu: Geri: Alcinia Leda Dark   Alcinia Leda Dark I_icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 12:47 pm

teşekkürler fakat ben her kişiye bir renk uydurduğum için renk sayısı fazla..Yani her kişinin konuşmasını farklı renkle yaptığım için...Teşekkürler yorumların için..Dikkate alacağım..
Qualetagia Malfoy

Qualetagia Malfoy

Savaş Tarafı : Ölümyiyen
Mezun Olduğu Bina : Slytherin(okumakta)
Rp Partneri : Ryuchi K. Masarakazu

Alcinia Leda Dark Empty
MesajKonu: Geri: Alcinia Leda Dark   Alcinia Leda Dark I_icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 12:50 pm

Kırmızılar yerine daha koyu bir renk kullana bilirdin çok parlak ve göz yoruyor
http://www.setbb.com/lotrfantasticrp/index.php?mforum=lotrfantas
Stephén C. Colbert

Stephén C. Colbert

Savaş Tarafı : ..
Rp Partneri : Ben kendime yeterim.:P

Alcinia Leda Dark Empty
MesajKonu: Geri: Alcinia Leda Dark   Alcinia Leda Dark I_icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 12:51 pm

Bencede tek sorun rengarenk olması görünüşte.Okuyamadım hepsini ama.Konuşma dışındaki yazılarını renksiz yada hafif bir renk yapsan çok güzel olur. =)
http://www.atfreeforum.com/hogwartstr/index.php?mforum=hogwartst
Eleadora Patrisia Dryope

Eleadora Patrisia Dryope

Alcinia Leda Dark Empty
MesajKonu: Geri: Alcinia Leda Dark   Alcinia Leda Dark I_icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 12:51 pm

Teşekkür ederim.. Dikkate alacağım.. Very Happy
Stephén C. Colbert

Stephén C. Colbert

Savaş Tarafı : ..
Rp Partneri : Ben kendime yeterim.:P

Alcinia Leda Dark Empty
MesajKonu: Geri: Alcinia Leda Dark   Alcinia Leda Dark I_icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 12:54 pm

Çok ustaymışım gibi öğütler vermek istemiyorum ama betimlemelerden falan çok konuşma var içeriği biraz daha arttırsan fena olmaz. XD
http://www.atfreeforum.com/hogwartstr/index.php?mforum=hogwartst

Alcinia Leda Dark
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Alcinia Leda Dark
» Rainy H. Dark