CatlakKazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

AnasayfaPortailAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

1.sınıfların 1.dersi

5 posters
YazarMesaj
Stesha Irina Murder

Stesha Irina Murder

Savaş Tarafı : Öy
Mezun Olduğu Bina : Slytherin
Rp Partneri : Eragon James Black

1.sınıfların 1.dersi Empty
MesajKonu: 1.sınıfların 1.dersi   1.sınıfların 1.dersi I_icon_minitimeSalı Haz. 10, 2008 5:13 am

Stesha ilk dersi için gerçekten çok heyecanlıydı.İlk dersini Hogwarts öğrencilerine yapmayı istiyordu ve bunu gerçekleştirdi de..Her zaman ki gibi saçını sade bir şekilde at kuyruğu topladı ve Astronomi dersliğinin yapıldığı bölüme girdi..Öğrenciler sınıfa girmiş onu bekliyorlardı..İlk derslerinde ne öğretebilirdi ki ..? En iyisi tanışmaktı birde ödev verdim mi işte sana örnek bir ilk ders..Sınıfa girer girmez canlı bir şekilde,

"Günaydın çocuklar!"

dedi ve sınıfı yüksekten gören bir yere oturdu..Bütün herkes onu izliyordu..En iyisi kendini tanıtmak olacaktı bu yüzden ayağa kalktı aşağıya indi ve yavaş adımlarla sınıfı gezinerek,

"Adım Stesha.Biliyorsunuz ki dersimiz astronomi.Umarım sizinle güzel günler geçiririz..İlk derste ders işlemeyi planlamıyorum..Lütfen şimdi herkes sırayla kendini tanıtsın.."

dedi..Sırayla herkes kendini tanıtıyordu.Stesha ise sadece kafasını sallayıp 'otur' demekle yetiniyordu..İyice sohbete dalmışlardı ki ders bitimini belırten zil çalıverdi.Zil sesiyle irkilip bir süre duraksadı sonra öğrencilerin o anlamlı ve meraklı bakışlarını gözlemleyince,

"Tamam arkadaşlar çıkabiliriz sizden tek istediğim şey bir dahaki derse Astronomi hakkında bilgi araştırıp getirmeniz .."

dedi ve sınıftan ayrıldı..

rpg out:ders rplerinizi buraya bırakın....

İyi rpgler..!
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: 1.sınıfların 1.dersi   1.sınıfların 1.dersi I_icon_minitimeSalı Haz. 10, 2008 7:04 am

Gözlerini rahatsız eden güneş ışınları yüzünden, tatlı uykusundan uyanmak zorunda kalmıştı Andrew.
Dirseklerinden destek alarak doğruldu. Üzerinden A.O. yazan, meşe ağacından yapılma sandığını açıp giyindi.

Son olarak Ravenclaw armalı pelerinini de alıp üzerine geçirdi. Hazırdı şimdi.
Büyük salonda birşeyler atıştırdıktan sonra Astronomi dersliğine gitmek üzere yola çıktı.

Hızlı adımlarla dersliğe ilerken bir kaç büyük sınıfın ona çarpmasını umursamadı. Hoş, umursasa kaç yazardı? Zaten büyük sınıflarda onu umursamıyordu.
Bu düşüncelere dalmış giderken, herzamanki sakarlığından ödün vermeksizin, düz yolda ayağını takacak bir yer buldu ve yere çakıldı. Kahkaha sesleri çınlıyordu etrafta. Ellerinden destek alarak ayağa kalkmıştı. Aldırmadan, en azından aldırmamaya çalışarak, yürümeye devam etti. Sonunda bu uzun ve işveli yolculuğu bitirip sınıfa ulaşmıştı.
Astronomi ilgisini çeken bir dersti. Gök yüzünü seyretmeyi seviyor ve gökyüzü hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyordu.
Genel olarak arka sıraları tercih etsede bugün ortalardan biyere oturdu.

"Günaydın çocuklar!"

Ses üzerine irkildi ve sınıfa gelmiş olan Profesörü gördü. Dİkkatle ona bakıyordu. Profesör yavaş adımlarla sınıf içerisinde gezinerek konuşmaya başladı :

"Adım Stesha.Biliyorsunuz ki dersimiz astronomi.Umarım sizinle güzel günler geçiririz..İlk derste ders işlemeyi planlamıyorum..Lütfen şimdi herkes sırayla kendini tanıtsın.."

Andrew Sıranın ona gelmesi üzerine ayağa kalktı.

"Anthony Andrew Owen. Ravenclaw binasındanım. Gökyüzünü izlemeyi seviyorum ve gökyüzü hakkında daha çok şey öğrenmek istiyorum."

diyerek az önce kalkmış olduğu sıraya geri oturdu.
Son öğrencide kendini tanıttıktan sonra :

"Tamam arkadaşlar çıkabiliriz sizden tek istediğim şey bir dahaki derse Astronomi hakkında bilgi araştırıp getirmeniz .."

^Pff... Bir ödev daha...^ diye geçirdi içinden. Söyleneni not aldı. Aslında böyle birşeye gerek yoktu ama eli boş duracağına yanında getirdiği parşömene birşeyler karalamayı tercih ederdi. Düşüncelerini icraata döktükten sonra ayağa kalktı ve ayrıldı sınıftan.

20 ÜZERİNDEN 15 Wink
Qualetagia Malfoy

Qualetagia Malfoy

Savaş Tarafı : Ölümyiyen
Mezun Olduğu Bina : Slytherin(okumakta)
Rp Partneri : Ryuchi K. Masarakazu

MesajKonu: Geri: 1.sınıfların 1.dersi   1.sınıfların 1.dersi I_icon_minitimeSalı Haz. 10, 2008 7:25 am

Gia, yatağında isteksizce hareket etti. Yine Güneşin ışıkları camından süzülüp onu rahatsız etmeyi başarmıştı doğrusu. Başını yana doğru çevirdi;

_''Ahhh!Lanet olsun Neetsu şu aptal tarantulanı benden uzak tut''dedi ve başının altında ki yastığı tarantulaya fırlattı.Neetsu Akaiyi almış Giaya bakıyordu;

_''Nee! Sana o yaratığı benden uzak tutmanı söylemiştim '' dedi hiddetle.Tamamen yatağından kalkmıştı üzerini hemen değiştirdi ve sandığını açtı içerisinden bir kavanoz çıkarttı. Kavanozun içinde ölü solucanlar vardı. Yatağının yanında kafeste bulunan yılanına solucanlardan birkaç tane verdi;

_''Biliyorum Primplepuss burda kapalı kalmaktan çok korkuyorsun ama seni çıkartamam.''dedi ve kavanozu yeniden sandığa yerleştirdi. Kavanozu yerleştirdiği yerin hemen yanında bulunan prşömen kağıdını aldı ve içinde yazanları okudu;

_''Saat 09:00 Astronomi dersi.Yuppi! Yıldızlar ve gökyüzü''dedi.

***Astronomi Dersliği****

Gia, hızlı adımlarla Astronomi kulesinin büyük taşlı basamaklarını çıktı. Merdivenlerin etrafındaki duvarlarda bir çok portre vardı. Portrelerdeki büyücüler şapkalarını çıkartıp Giaya selam veriyorlardı. En sonun da Astronomi dersliğinin büyük kapısına ulaşmıştı. Slytherin masasının en önünde bulunan boş yere oturdu. Gianın yerleşmesinden bir iki dakika sonra siyah saçlı güzel bir bayan sınıfa girmiş ve;

"Günaydın çocuklar!"
demişti. Demek Astronomi profösörleri buydu. Gerçektende çok güzel bir profösördü.Profösör yüksek bir yere oturdu ve öğrencileri süzdü ardından yeniden konuşmaya başladı;

"Adım Stesha.Biliyorsunuz ki dersimiz astronomi.Umarım sizinle güzel günler geçiririz..İlk derste ders işlemeyi planlamıyorum..Lütfen şimdi herkes sırayla kendini tanıtsın.."dedi. Gia yerine usulca yerleşti. Rawnclavlar birer birer kendilerini tanıtılar ardından hepsi sözlerini bitirdikten sonra Gryfindorlu bir kız söze başlamak üzereydi ki Gia;

_''Qualetagia Malfoy. Soyadımdan da belli olduğu gibi bir Malfoyum. Slytherin öğrencisi olmaktan çok mutluyum ve bundan gurur duyuyorum. Ayrıca Qudditch takım kaptanıyım. Astronomi her zaman ilgimi çekmiştir doğrusu. Gökyüzü ve yıldızlar her zaman beni rahatlatmaktadır profösör.''dedi ve Gryfindorlu kıza bir bakış attı. Kızın gözleri dolmuşa benziyordu. Herkez söz aldıktan sonra zil çaldı ve Profösör Stesha yeniden söz aldı;

"Tamam arkadaşlar çıkabiliriz sizden tek istediğim şey bir dahaki derse Astronomi hakkında bilgi araştırıp getirmeniz .."dedi ve sınıftan çıktı. Gia hemen ayağa kalktı ve Gryfindorlu kızın tam yanından geçerken;

_''Ne o ağlayacakmısın yoksa tatlım''dedi ve alaycı bir şekilde güldü.

20 üzerinden 18 begendım canım!!
http://www.setbb.com/lotrfantasticrp/index.php?mforum=lotrfantas
Vanessa Joanna Malfoy

Vanessa Joanna Malfoy

Savaş Tarafı : Ölüm Yiyen :)
Mezun Olduğu Bina : Ravenclaw Olucak ! xD
Rp Partneri : ---

MesajKonu: Geri: 1.sınıfların 1.dersi   1.sınıfların 1.dersi I_icon_minitimeSalı Haz. 10, 2008 9:28 am

Joa sabahın verdiği o muhteşem mutlulukla kalkmıştı, yumuşacık yatağından. Güneş tüm gücüyle parlıyor, etrafı en güzel şekilde aydınlatıyor ve ısıtıyordu. Güneşin yaydığı ışıktan fazlasıyla etkilenen Joa, alnına düşen bir tutam saçın nasıl olduğunu bilmeden sarı gözükmesini sağlayabilmişti. Ayağa kalktı, Ravenclaw binasının bulunduğu kuleden bahçeyi oldukça rahat izleyebiliyordu. Güneşi, uzun süre izledi. Onun o muhteşem ışınlarının kendi yatakhanelerine vuruşunu, birkaç öğrencinin elleri yüzlerinde korunarak yürüdüklerini yüzünde hafif bir tebessümle izledi. Geç kalmayacağından emin adımlarla banyoya doğru ilerledi. Elini yüzünü yıkayıp, aynadaki görüntüsüne baktı. Alnına düşen saçlar sarı halleriyle aslında oldukça komik dursada, bir o kadarda ilginç duruyordu. Ve Joa'nın çoğu kişiden farklı olduğunu en iyi şekilde vurguluyordu. Kendi görüntüsüne gülüp, aynadan uzaklaştı.

Yumuşak ve şuanlık dağını gözüken yatağının hemen yanındaki dolabın önüne geçti. Bugün bol bir şeyler giymek yapılacak en akıllı şeylerden olurdu herhalde. Siyah, üzerinde asil Ravenclaw'ın arması bulunan cüppesini giydi. Siyah üzerine yerleştirilmiş arma pekte güzel duruyordu. Binasının verdiği gururla, astronomi dersi için gerekli olabilecek birkaç kitap, tüy kalemi ve parşömen alıp, hızla yatakhaneden uzaklaşırken, ders için yeni bir profesör geldiği hatırladı. Saçlarını toplamamış, oldukça dağınık gözüken haliyle hiçte Ravenclaw'a yakışmayan Joa, rotasını kızlar tuvaletine çevirdi. Alnına düşen bir tutam sarı saçı olduğu gibi bırakıp, beline kadar uzanan dalgalı siyah saçlarını at kuyruk yapıp, mavi ve gri 2 toka yardımıyla topladı.

Merdivenlere yönelip, en üst katlarda bulunan astronomi dersliğine doğru ilerlemeye başladı. Dersliğe vardığında henüz profesörün gelmemiş olmasının rahatlıyla gülümserken, ön sıralardan birine oturdu. Ona çapraz kalan Andrew'e selam verip, göz kırptı. Onunda, onun alnına düşen bir tutam sarı saçı farkettiğinin ve şaşırdığının farkındaydı. Joa bununla ilgilenirken, Hogwarts'ın tüm dersliklerinin kapıları gibi, astronomi dersliğininde kapısı gıcırtıyla açıldı. Gayet neşeli bir ses:"

- Günaydın çocuklar " Dedi. Joa yeni gelen profesörü sevmişti. İlk anda kanının ısındıklarına bir daha kötü gözle bakamazdı. Ve bu profesör bunu başarmıştı. Bu da demek oluyorki, profesöre karşı olan Joa'yada karşıydı.

Adım Stesha.Biliyorsunuz ki dersimiz astronomi.Umarım sizinle güzel günler geçiririz..İlk derste ders işlemeyi planlamıyorum..Lütfen şimdi herkes sırayla kendini tanıtsın.

Joa tanıtma fasıllarından artık bunaldıysada, yeni profesöre kendini gülümseyerek tanıştırdı.

- Adım Vanessa Joanna Malfoy. Arkadaşlarım genelde Joa derler. Ravenclaw binasında okuyorum. Astronomi dersinin gerçekten merak ediyorum. Evren o kadar sonsuzki...

Kendini kaptırmış olduğunun farkındaydı. Utangaç bir tavırla yerine oturdu. Onunla beraber kalan son kişide kendini tanıttığında dersin sonuna gelmişlerdi. Joa dersin bu kadar çabuk geçmesine üzülmüş alnına düşen bir tutam saçın tekrar normal haline dönmesi için biraz uğraştıysada, bunu başarmıştı.

-Tamam arkadaşlar çıkabiliriz sizden tek istediğim şey bir dahaki derse Astronomi hakkında bilgi araştırıp getirmeniz.

Her derste olduğu gibi bu derstete ödev olduysada, Joa fazla üzülmedi. Dersi seviyor olması ödevi yapması için oldukça fazla bir etkendi. Andrew'e hoşçakal dilerken, yanından geçen kuzeninede gülümsedi. Onu dersin başında görmemiş olmasını arka sıralardan birinde oturuyor olmasına bağladı.

20 ÜZERİNDEN 15
Yawe Thrysta

Yawe Thrysta

Savaş Tarafı : Zümrüdüanka Yoldaşlığı

MesajKonu: Geri: 1.sınıfların 1.dersi   1.sınıfların 1.dersi I_icon_minitimeÇarş. Haz. 18, 2008 2:05 pm

Yawe, güne büyük bir mutlulukla uyanmıştı.Güneş ayna gibi parlıyordu.Gökyüzünde, uçuşan kuşların cıvıltıları odayı doldurmuştu.Gece huzurlu bir uyku çekmişti.Kardeşlerini uyndırdı ve hazırlanmaya başladı. Hazırlandıktan sonra büyük bir, neşeyle ortak salona indi ve "Herkese, günaydın "dedi. Kardeşlerini beklemeye başladı onlar daha hazırlanmamışlardı. Kısa bir süre sonra onlarda aşağı indiler. Ortak solandan ayrıldı.

Merdivenleri hoplaya zıplaya iniyordu. Sonunda büyük salona varmıştı, merdivenleri inerken biraz yorulmuştu açıkcası.Kendine boş bir yer bulup oturdu ve kahvaltısını yapmaya başladı. İçindeki bu anlamsız mutluluğu hala çözememişti ama genede mutluydu....

kahvaltısı bitti ve büyük salondan ayrıldı, merdivenledre yöneldi. Merdivenleri inmesi eğlenceliydi ama çıkması biraz sıkıcıydı. 6 katta bulunan Astronomi dersliğinin yolunu tuttu.... Sonunda sıkıcı merdivenlerden kurtulmuş dersliğe varmıştı kapıyı açtı ve içeri girdi.Daha profesör gelmemişti, çantasından parşömenini ve tüy kalemini çıkarttıp masanın üzerine koydu. Sınıf dolmuştu ve o sırada profesör içeri girdi ve canlı bir şekilde

"Günaydın çocuklar!" diye bağırdı...... Ardından yüksekçe bri yere oturarak kendini tanıtmaya başladı....

"Adım Stesha.Biliyorsunuz ki dersimiz astronomi.Umarım sizinle güzel günler geçiririz..İlk derste ders işlemeyi planlamıyorum..Lütfen şimdi herkes sırayla kendini tanıtsın.." dedi.

Yawe içinden off genemi tanışma dedi, hemen sıranın kendisine gelip bu tanışma faslının bitmesini istiyordu. Artık arkadaşlarının hepsini ezberlemiş durumdaydı.... sonunda sıra gelmişti.Yawe ayağa kalttı ve

"Adım, Yawe Thrysta. Japon'un. Benden hariç iki kardeşim daha var. Astronomiyi severim. gökyüzünü incelemek hoşuma gider açıkcası"dedi ve oturdu.....Sonunda bütün sınıf kendini tanıtmıştı ve zil çalmıştı...profesör konuşmaya başladı....

"Tamam arkadaşlar çıkabiliriz sizden tek istediğim şey bir dahaki derse Astronomi hakkında bilgi araştırıp getirmeniz .."dedi ve sınıftan ayrıldı.....

.Artık ödev listesine bir ödev daha eklenmişti.. Yüzünü buruşturarak sınıftan ayrıldı....

20 UZERINDEN 16
Ryuchi K. Masarakazu

Ryuchi K. Masarakazu

Savaş Tarafı : karanlık taraf
Mezun Olduğu Bina : Huflepuff(okumakta)
Rp Partneri : Qualetagia Malfoy: Benim biricik çekik gözlü sevglim

MesajKonu: Geri: 1.sınıfların 1.dersi   1.sınıfların 1.dersi I_icon_minitimeC.tesi Haz. 21, 2008 12:29 pm

Kai, umutsuzca yatağında kıpırdandı. Ardından sabah güneşinin o berrak parıltısıyla gözlerini açtı. Sabah güneşi onu hep etkilemişti doğrusu.

Ayağa kalkıp annesinin her zaman kullandığı sihirli sözcüleri birer birer söyledi;

_’’Aklapakla’’dedi ve yatak hızla toplandı. Üzerine hemen pantolonunu ve cüppesini geçirdi. Ardından sandığının kapağını araladı ve derslerin saatlerinin yazılı olduğu parşömen kağıdını çıkarttı. İlk dersi saat dokuzda olan Astronomi dersiydi. Astronomi, güneş, evren ve gökyüzü… Daha zamanı vardı. Büyük yuvarlak camdan dışarıya baktı. Bazı öğrenciler derslerine yetişmeye çalışıyor bazılarıysa sakince yürüyorlardı. Gökyüzüne baktı ve hala görünmekte olan aya sırıttı. Sonra birkaç saniye ne yaptığının farkında olmadan durakladı. Aklı başına geldiğinde;

_’’Ne yapıyorum ben yine afallamaya başladım’’dedi. Ardından Hufflepuf binasının ortak salonundan açılan kapıdan geçti. Merdivenleri ağır ağır indi. Bu gün üzerinde bir dutgunluk ardı ne yapmalıydı. İçinde ki burukluğun sebebi ne ola bilirdi. Adımlarını hızlandırmaya başladı ve okulun büyük şölen salonuna gitti. Herkes sabah kahvaltısını yapmakla meşguldü. Hufflepuf binasında ki yerine yerleşti. Bir kurabiyeyi ağzına attı. Bir lokmada yuttu. Canı hiçbir şey yapmayı istemiyordu doğrusu. Astronomi kulesine doğru yürümeye başladı. Etrafta ki portler hareket ederken o sadece yere bakmakla yetindi. Astronomi kusenin en tepesinde ki dersliğe geldiğinde içerisi bom boşu. Boş bir yer bulup oturdu. Sınıf dolmaya başlamıştı. Herkes yerlerine geçtiğnde Astronomi sınıfına profösör girdi;

"Günaydın çocuklar!"
dedi ve herkesi rahatça göre bileceği yüksek bir yere geçip oturdu.Ardından ayağa kalktı ve sınıfta ağır adımlarla yürümeye başladı;

dedi.Herkes sırayla kendini tanıtıyordu. Profsör sanki hiç dinlemiyordu. Sadece kafasını sallamakla yetiniyor ve otur diyordu. Kai, profösörün dinlemediğini düşünmeye başlamıştı ki Gryfindorlulardan bir kendini tanıtmaya başlarken o çok tanıdık ince sesli ve çekik gözlü kızın sesi geldi. Bu biricik aşkı Giaydı. Dikkatle söylediklerini dinledi. Ardından konuşanları hiç dinlemedi. Susmaktan bıktığını fark edince sözüne başlamaya karar verdi;

_’’Adım Ryuchi Kai Masarakazu. Ailemde ki herkes gibi bende bir safkanım. Hufflepuf öğrencisiyim. Ayrıca Hufflepuf kovalayıcısıyım. Kendime her zaman güvenirim .Arkadaşlarıma bağlıyımdır. Astronomi dersi benim için gökyüzünü ve hayatı temsil ediyor doğrusu. Gökyüzü… özellikle de güneş her zaman ilgimi çekmiştir. Sizi tanımak gerçekten de güzel profösör Murder’’dedi ve yerine oturdu ardından Zil çaldı ve herkes a toparlanmaya başladı;

dedi. Gianın ardından hızla çıktı ve kütüphaneye gitti.

RPG Nİ BEGENDIM 20 ÜZERİNDEN 19

1.sınıfların 1.dersi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hayat Dersi