CatlakKazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

AnasayfaPortailAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!!

+3
Onegmus O. Ambrosio
Tom Jack Malfoy
Rochelle Emilie Black
7 posters
YazarMesaj
Rochelle Emilie Black
Hogwarts Müdiresi

Savaş Tarafı : Ölüm Yiyen
Mezun Olduğu Bina : Slytherin
Rp Partneri : Yok...

Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!! Empty
MesajKonu: Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!!   Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!! I_icon_minitimePtsi Haz. 02, 2008 11:43 am

Gün yeni ağarmış güneş yeni bir güne merhaba demişti.Eva yatağından huzursuzca kalkıp pembe pofuduk terliklerini giydi.Yüzü şiş ve asıktı.Herhalde sabahın bu saatinde kalkmak onu sinirlendirmişti.Terliklerini sürüye sürüye banyoya girerken kapının yanında asılı olan nota gözü takıldı.Beyaz bir kağıda mavi bir kalemle yazılmış küçük bir not parçasıydı anlaşılan bu.Banyoya girip yüzünü yıkamaktan vazgeçip notun bulunduğu kapıya doğru yöneldi.

Bugün İlk Dersini İşleyeceksin UNUTMA !
Bir Dost=)
Bir dost yazan yerin hemen yanına bir gülücük işareti konulmuştu. Bunu yapmış olan büyük bir ihtimalle Angelina'ydı. Biricik dostu ve biricik adaşı Angelina... Notu masanın üzerine hafif bir tebessümle koyarak banyoya girdi Angelina. Elini ve yüzünü iyice yıkayıp kendine geldi. Sabahın bu saatinde kalkmış olmaktan asılı olan yüzü bu minik notla tekrar gülmeye başlamıştı. İşte Angelina, Angelina'yı bu yüzden seviyordu belkide...

Sarı saçlarını savurarak dolabının önüne geldi. İlk dersi için iyi bir izlenim bırakmak amacıyla sade, siyah bir elbisede karar kıldı. Aslında bugün derste birşey işlemeyecekti. Tanışma faslı ve bir ödev... O kadar...

Saçlarını toplayıp, hafif bir makyaj yaptı Angel.. Siyah ayakkabılarınıda giyip süs niyetine yanına birkaç kitap alıp, odadan çıktı.

Dersliğe geldiğinde bir heyecanla kapıyı açsada, hayal kırıklığına uğradı Angelina... Henüz sınıf bomboştu. Masasına geçip biraz bekledi umutsuzca... Birkaç öğrenci gelince umtusuzluğu buhar olup karıştı havaya.. Onlara "selam" verirken tahtaya geçti bu sefer uçarcasına... Onların gözüne labali bir profesör olmak istemezdi doğrusu...

Angelina Daphne Black

Bitkibilim Dersi : Tanışma !!

Bunları yazıp yine masasına geçti. Yine birkaç öğrenciyi bekledi. Ama bu sefer umutsuzkuğa kapılamadan. Dersin başlamasına kanaat getireceği bir süre zarfından sonra, sınıfın ortasına geldi. Boğazını temizleyip konuşmaya başladı:"

- Öncelikle herkese merhaba... Yeni bir döneme başlamış bulunmaktasınız. Ve bakıyorumki hepiniz yenisiniz... Güzel bir dönem geçirmenizi umuyorum.. Adım Angelina.. Angelina Daphne Black. Hepinizin gördüğü gibi Bitkibilim profesörüyüm. Ravenclaw binasından mevzun oldum. Evet bu kadar yeter. Öndeki sen !! Senden başlayarak tüm sınıf kendini tanıtsın.

Oldukça sert geçen bir konuşmayla, öğrencilerin kendilerini tanıtışlarını izledi. Herkes kendini tanıttığın zaman bir hayli geçmişti. Tekrar boğazını temizleyerek söze başladı:"

- Evet sizleri tandığıma memnun oldum. Bize ayrılan ders süresinin sonuna geldik. Sizden bir isteğim olacak... Ezberlemeden, gerçekten öğreneceğiniz şekilde adam otunu araştırmanızı istiyorum... Zilin çalmasını hep beraber bekleyebiliriz...

Masasaına oturdu ve onu izleyen meraklı gözlere aldırmadan, dışarıyı izledi Angelina... Zilin çalmasıyla ayağa kalktı ve son öğrenci çıktıktan sonra sınıftan çıktı...
Tom Jack Malfoy

Tom Jack Malfoy

Savaş Tarafı : Ölüm Yiyenler
Mezun Olduğu Bina : Ravenclaw [okuyorum]
Rp Partneri : Diana Ashlee Brown

MesajKonu: Geri: Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!!   Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!! I_icon_minitimeSalı Haz. 03, 2008 6:15 am

’Kalkmayacağım!!’’

Hayır yinemi sabahın köründe kalkıyordu aman tanrım her gün böyle mi olacaktı.Bitkibilim dersliğine gitmek kadar şuan kötü bir şey yoktu.Belki gitmeyi çok istiyordu ama şimdi uykusundan daha önemli olan bir şey yoktu.Ama başkan olduğunu ve diğer şeyleri unutmuştu yine. Aman neyse zaten bir saat falan sürecekti ders.

Hemen yataktan kalktı ve üzerini değiştirdi.Daha sonra elini yüzünü yıkadı ve ders eşyalarını aldı.Bu ders uygulama yapmayı beklemiyordu.Zaten hangi profesör yapardı ki ama belki bu profesör yapabilirdi.Aman yapmasa da olurdu nasıl olursa diğer hafta yapacaktı.Bir yolunu bulurdu.

Yavaşça dersliğe doğru yaklaşmaya başladı.Ama dersliğin içine giresi yoktu.Kafasında bunları tartışırken bir ses duydu.Yavaşça kafasını diğer koridora soktuğunda birini gördü ama tanımıyordu.Ayak sesleri gelmiş kulağına hemen koşar adımlarla dersliğe girdi.İçeride birkaç kişi vardı.

Gryffindorlulara sert bir bakış atmıştı.Aslında bu dersi onarlın almamaları gerekiyordu.Bu ders aptallara göre bir ders değildi çünkü.Sinirlerine hakim olarak profesörün ne zaman derse başlayacağını bekliyordu ki profesör birden tahtaya geçti ve bir şeyler yazdı.Ne yazdığını okumaya çalışıyordu.

Angelina Daphne Black

Ah evet bu ismi biliyordu.Biraz düşündükten sonra Eragon James Black’in kardeşi olduğunu hatırladı.Bunu gazetede okumuştu çünkü.Sihir bakanı hakkında gerçekten çok şey biliyordu.Bir gün onunla tanışmak isterdi.Lord gibi bir yeri vardı onun yerinde hiç konuşmamış olmalarına rağmen.Profesör bunları tahtaya yazdıktan sonra masasına geçti.Profesör bir süre sonra sınıfın ortasına geldi ve boğazını temizleyerek konuşmaya başladı.

- Öncelikle herkese merhaba... Yeni bir döneme başlamış bulunmaktasınız. Ve bakıyorumki hepiniz yenisiniz... Güzel bir dönem geçirmenizi umuyorum.. Adım Angelina.. Angelina Daphne Black. Hepinizin gördüğü gibi Bitkibilim profesörüyüm. Ravenclaw binasından mevzun oldum. Evet bu kadar yeter. Öndeki sen !! Senden başlayarak tüm sınıf kendini tanıtsın.

Profesör o öğrenciyi kaldırdıktan sonra yavaşça sıra Tom’a gelmişti.Ayağa kalkarak konuşmak istedi ama biraz hasta gibi olmuştu.Başına bir ağrı girmişti.Yavaşça elini başına götürdü.Daha sonra konuşmaya başladı.Şimdi eli başında değildi.

^^Tom Jack Malfoy 11 yaşındayım Ravenclaw bina başkanıyım bitkibilimi bitkilerin bazılarının ne işe yaradığını öğrenmek için girdim..…^^

dedi herkes konuşmasını yaptıktan sonra profesörde tekrar konuşmak için boğazını temizledi ve

Evet sizleri tandığıma memnun oldum. Bize ayrılan ders süresinin sonuna geldik. Sizden bir isteğim olacak... Ezberlemeden, gerçekten öğreneceğiniz şekilde adam otunu araştırmanızı istiyorum... Zilin çalmasını hep beraber bekleyebiliriz...

Dedi ve masasına oturdu.Herkes profesöre bakıyordu.Profesörde dışarıyı izliyordu.Bir an zilin çaldığını fark etti.Ve hemen ayağa kalktı daha sonrada sınıftan yavaşça ayrıldı bu sırada profesöre gülümseyerek ^^Sihirli günler^^ dedi.
http://hp-rpg.team-forum.net
Onegmus O. Ambrosio

Onegmus O. Ambrosio

Savaş Tarafı : Z.A.Y
Mezun Olduğu Bina : Gryffindor
Rp Partneri : ..::Evangeline Granger::..

MesajKonu: Geri: Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!!   Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!! I_icon_minitimeSalı Haz. 03, 2008 8:01 am

Sabahın ilk ışıklarıyla uyanmıştı. Güneş parlak bir şekilde karanlığı aydınlatıyordu. Odanın loş ışığı yavaş yavaş kayboluyor. Yerini aydınlığa bırakıyordu. Dışarıdaki temiz havayı solumak için yatağından kalktı ve pencereye yöneldi. Pencereyi açtığında serin bir hava yüzünü okşadı. Ardından temiz hava odaya yayıldı. O yağmurlu geceden eser kalmamıştı. Dışarıda kuşlar sanki şarkı söylüyor gibi ötüyorlardı. Çiçekler esintinin etkisiyle dans ediyorladı. Bu güzellikleri görünce daha bir keyifli oldu. O tertemiz havayı içine çekti ve sonra geri verdi. Daha sonra pencereyi kapattı. Yatağının yanındaki sehpanın üstünde duran kitaplarını çantasına yerleştirdi. Şimdi üstünü değiştirmek için dolabına yöneldi. Üstünü değiştirerek Gryffindor'lu öğrenci oldu. Asasını siyah cübbesinin içinde bulunan cebine koydu. Artık derse hazırdı. Ancak derse gitmeden önce kahvaltısını yapmalıydı. Çantasını omzuna aldı ve yatakhaneden ortak salona geçti. Unuttuğu birşey var mı diye duraksadı. Ama unuttuğu birşey yoktu. Yoluna devam etti. Ortak salonun kapısından dışarı çıktı. Şimdi zemin kata inmeliydi. Ağır adımlarla merdivenlere yöneldi. Bugün merdivenler ona oyun oynamadı. Yani yer değiştirmediler. Kısa bir süre sonra zemin kata geldi. Önündeki büyük üzerinde çeşitli işlemeler olan kapıyı iterek ortak salona girdi. Öğrenciler ve Profesörler kahvaltılarını yapıyolardı. Hemen Gryffindor masasına yöneldi ve arkadaşlarına selam vererek yerine oturdu. İlk olarak meyve suyunu bardağına doldurdu. Bir yudum alarak kahvaltısına başladı. Kahvaltı menüsü çok zengindi. Burada sanki evdeymiş gibi kahvaltı yapıyordu. Tek eksik şey ailesiydi. Ancak buradaki ailesi de Gryffindordu.

Çok hoş bir kahvaltıdan sonra bugünkü ilk dersi olan Bitki bilim dersine gitmek için masadan kalktı ve seranın yolunu tuttu. Büyük kapılardan geçtiktens sonra bahçeye gelmişti. Burada su sesi ile kuş sesleri birbirine karşışıyordu. Ancak ikiside çok hoş geliyordu kulağa. Oradan ayrılıarak seraya yaklaşıyordu. Sera yaklaştıkça yerler çamurlu olmaya başlıyordu. Onegmus kirlenmemek için çok dikkatli bir biçimde ilerliyordu. Ancak o da ne sağ ayağı çamura batmıştı. İçinde "Olamaz lanet çamur!" dedi sinirli bir şekilde. Geri dönemek istedi ancak dönemezdi. Dönerse derse geç kalabilirdi. Bunda hiç istemezdi. Cebinden bir peçete çıakrttı ve ayakkabısının üstünü sildi. Sınıfa gelmişti. İçeride bir öğrenci ve Profesör vardı. Profesör'e "İyi günler efendim!" diyerek boş bulduğu sıraya yöneldi ve oturdu. Diğer arkadaşlarını beklemeye başladı. Ortam yeşillik içindeydi. Her tarafta ağaçlar çiçekler vardı. Bu çok güzel görünüyordu. Diğer öğrencilerde gelmeye bşlamıştı. Sınıf tam olunca Profesör ayağa kalktı ve kara tahtaya geçti. Birşeyler yazdı ve tekrar masasına döndü. Daha sonra sınıfın ortasına ilerledi ve konuşmaya başladı:

- Öncelikle herkese merhaba..." dedi. Profesör'ün sesi inceydi. Ama sesi kulağa hoş geliyordu. Ama profesörün yüz ifadesi ciddiydi."Yeni bir döneme başlamış bulunmaktasınız. Ve bakıyorumki hepiniz yenisiniz... Güzel bir dönem geçirmenizi umuyorum.. Adım Angelina.. Angelina Daphne Black. Hepinizin gördüğü gibi Bitkibilim profesörüyüm. Ravenclaw binasından mevzun oldum. Evet bu kadar yeter. Öndeki sen !! Senden başlayarak tüm sınıf kendini tanıtsın." dedi. İlk olarak bir Ravenclaw'lu kendisini tanıttı. Ardından sıra Onegmus'a geldi.

"Herkese merhaba... Ben Onegmus O. Ambrosio, Ambrosio ailesinin en küçük üyesinden biriyim. 11 yaşındayım. Gryffindor bölümündeni ve sınıf başkanıyım. En sevdiğim şeylerin başında quidditch gelir. Gryffindor quidditch takımının arayıcısı ve kaptanayım" diyerek sırasına oturdu. Diğer arkadaşlarının kendilerinin tanıtmalarını dinledi. Kimi Sltherinli kimi Hufflepuff'lu kimileride Ravenclaw'luydu. Kendisi gibi Gryffindorlu olanlarda vardı. Herkes kendi karakteristik özelliklerine göre ayrılmıştı. Bütün öğrenciler kendilerini tanıtmıştı. Ardında Profesör öksürerek konuşmasına başladı.

- Evet sizleri tandığıma memnun oldum. Bize ayrılan ders süresinin sonuna geldik. Sizden bir isteğim olacak... Ezberlemeden, gerçekten öğreneceğiniz şekilde adam otunu araştırmanızı istiyorum... Zilin çalmasını hep beraber bekleyebiliriz..." dedi. Kısa bir süre sonra da zil çalmıştı. İlk ders tanışma faslıyla geçmişti. Şimdi ilk ödevini yapmalıydı. Bunu için en uygun yer kütüphane idi. Dersten çıkmadan önce Profesör'e "İyi günler efendim" dedi ve ardından sınıftan hızlıca çıktı...
Evangeline Granger

Evangeline Granger

Savaş Tarafı : :...züмяü∂üαηкα уσℓ∂αşℓığı.
Mezun Olduğu Bina : GRYFFİNDOR(okuyorum)
Rp Partneri : ...{Onegmus Ambrosio}...

MesajKonu: Geri: Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!!   Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!! I_icon_minitimeSalı Haz. 03, 2008 8:41 am

Eva sabah kalktığında çok mutluydu. İçini bir huzur kaplamıştı. Yatağından doğruldu. Çarşafını kaldırarak yatağından kalktı. Elini yüzünü yıkadı. Üzerine cüppesini giyerek aynanın karşısında geçti. Saçlarını özenle taradı ve açık bıraktı. Masanın üzerinde duran kitapları alıp çantasına yerletirdi.

Eva büyük salona gitmek üzere çıktı. Karnı çok açtı. Hemen bir şeyler yemek istiyordu. Tam merdivenlerin yanına geldiğinde çantasını odasında unuttuğu geldi aklına. Koşa koşa gitti hemen ve çantasını aldı. Ardından büyük salona gitti. Masaya oturdu ve " Afiyet olsun." dedi. Yemeğini yedikten sonra ilk dersi olan Bitkibilim dersine gitmek için bahçeye gitti. Kuşların sesleri kulağa çok hoş geliyordu. Seraya gittiğinde birkaç kişi vardı.

"Günaydın profesör." dedi Eva gülümseyerek. Kendine bir yer buldu ve oturdu. Etraf çok güzel görünüyordu. Yeşillik içinde ağaçlarla harika bir yerdi. Eva derin bir nefes aldı ve diğer arkadaşlarının gelmesini bekledi. Profesör tahtaya geçerek adını yazdı ve:

Öncelikle herkese merhaba... Yeni bir döneme başlamış bulunmaktasınız. Ve bakıyorumki hepiniz yenisiniz... Güzel bir dönem geçirmenizi umuyorum.. Adım Angelina.. Angelina Daphne Black. Hepinizin gördüğü gibi Bitkibilim profesörüyüm. Ravenclaw binasından mevzun oldum. Evet bu kadar yeter. Öndeki sen !! Senden başlayarak tüm sınıf kendini tanıtsın." dedi. İlk sıradaki öğrenciden başlayarak herkes kendini tanıtmıştı. Sıra Evaya geldiğinde:

"Herkese merhaba. Tüm herkese başarılar diliyorum. Adım Evangeline. Evangeline Granger. Gryffindor bölümündeyim." dedi ve diğer arkadaşlarının kendisini tanıtmasını bekledi. Profesör herkesi dikkatle dinledikten sonra konuşmasına devam etti:

-"Evet sizleri tandığıma memnun oldum. Bize ayrılan ders süresinin sonuna geldik. Sizden bir isteğim olacak... Ezberlemeden, gerçekten öğreneceğiniz şekilde adam otunu araştırmanızı istiyorum... Zilin çalmasını hep beraber bekleyebiliriz..." dedi. Bundan kısa bir süre sonra zil çaldı. Eva bu dersi sevmişti. "İyi günler profesör." dedikten sonra oradan ayrıldı.
Arya K. Thrysta

Arya K. Thrysta

Savaş Tarafı : Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Mezun Olduğu Bina : Gryffindor Öğrencisi
Rp Partneri : Öyle şeylerle uğraşacak vakti yok

MesajKonu: Geri: Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!!   Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!! I_icon_minitimeSalı Haz. 03, 2008 9:26 am

Arya bitkibilim dersine girmek için bahçelerin yolunu tuttu. Hava temiz ve rahatlatıcıydı. Etrafta öğrenciler koşuşturuyor, gülüşüyor, eğleniyorlardı. Arya kardeşlerini düşündü. Acaba neredeler? Sabahtan beri hiç görmemişti kardeşlerini ve ikisinin birden ortalıktan yok olması hiç de rastlanır bir durum değildi. Bahçedeki çimler yumuşak ve ıslaktı. İnsanda pamukların üzerinde yürüyormuş hissi uyandırıyordu. Arya nihayet bitkibilim serasına varmıştı. İçeriye birkaç öğrenci onun hemen önünde girmişlerdi. Profesör öğrencilerin geldiğini görünce sevindi, tahtaya geçti ve onlara selam verdi. Acaba çok mu bekledi? Diye düşündü kendi kendine çünkü bahçede oyalanırken derse birazcık geç kalmıştı. Gerçi gelen ilk öğrencilerle beraber gelmişti ama… Arya önlerden bir yere oturdu ve tüy kalemi ile parşömenini hazırladı, tabii sol kolunu oynatmadan. Bu sırada profesör tahtaya

Angelina Daphne Black

Yazdı ve yerine geçti. Birkaç öğrencinin daha gelmesini bekledi. Bir süre sonra sınıfın ortasına geldi, boğazını temizledi ve konulmaya başladı.

Oldukça iyi birine benziyordu genelde… Fakat konuşurken biraz sert olduğunu hissetmişti Arya onun için. Herkes sırayla kendini tanıtmaya başladı. Sıra Arya’ya geldiğinde Arya ayağa kalktı ve konuşmaya başladı

“Merhaba, ben Arya Thrysta. 11 yaşındayım ve Gryffindor öğrencisiyim. Kitap okumak, resim yapmak, hikaye yazmak ve Quidditch’den çok hoşlanırım, Gryffindor Quidditch takımını tutcusuyum” dedi ve yerine oturdu. Diğer öğrencilerin de kendilerini tanıtmalarını izledi Arya. Herkes kendini tanıttığında profesör

- Evet sizleri tandığıma memnun oldum. Bize ayrılan ders süresinin sonuna geldik. Sizden bir isteğim olacak... Ezberlemeden, gerçekten öğreneceğiniz şekilde adam otunu araştırmanızı istiyorum... Zilin çalmasını hep beraber bekleyebiliriz... Dedi ve dışarıyı izlemeye başladı. Arya profesöre şöyle bir baktı. Kadın, sarı saçları ve güzel, klasik kıyafetiyle çok asil görünüyordu. Görünümünde asillikten başka olarak hafif sert ama biraz da duygusal bir taraf var gibiydi.

Arya profesörden başka sınıfı da inceledi. Etrafta sayamayacağı kadar çok bitki vardı. Arya hiç bu kadar çok bitkiyi ve bitki çeşidini bir arada görmemişti. Geniş seranın tavanı camdandı ve günün her saatinde güneş ışığını tam olarak alabilecek bir noktada duruyor gibiydi. Bu sırada zil çaldı ve Arya eşyalarını toplayıp sınıftan çıktı. Çıkarken de profesöre sihirli günler diledi.
Yawe Thrysta

Yawe Thrysta

Savaş Tarafı : Zümrüdüanka Yoldaşlığı

MesajKonu: Geri: Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!!   Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!! I_icon_minitimeÇarş. Haz. 04, 2008 5:13 am

Yawe,bitkibilim dersliğinin yerini unutmuştu.bahçeye çıktı, kimseler görünmüyordu. Biraz etrafa bakındıktan sonra Bitkibilim dersliğinin nerde olduğunu hatırladı. Biraz uzaklaşmıştı.Dersik diğer tarafta kalmıştı. Koşarak dersliğe vardı.Ders başlamıştı. Sessizce içeri girdi ve oturdu.Tahtada bişiler yazıyordu....profesör kendi adını yazmıştı tahtaya ;

Angelina Daphne Black

yazıyordu. Çok geç kalmış sayılmazdı sözlerine yen başlıyordu. Birazda olsa içi rahatlamıştı ve profesörü dnlemeye başladı;

"Öncelikle herkese merhaba... Yeni bir döneme başlamış bulunmaktasınız. Ve bakıyorumki hepiniz yenisiniz... Güzel bir dönem geçirmenizi umuyorum.. Adım Angelina.. Angelina Daphne Black. Hepinizin gördüğü gibi Bitkibilim profesörüyüm. Ravenclaw binasından mevzun oldum. Evet bu kadar yeter. Öndeki sen !! Senden başlayarak tüm sınıf kendini tanıtsın."

Açıkcası konuşması biraz sertti. parmağıyla gösterdiği kişide yutkunmuştu ve kendini bütün sınıfa tanıttı.Tanışma fastları biraz uzun ve sıkıcıydı..... Sıra Yawe'ye geldi.oturduğu yerden kalktı, biraz sesi titriyordu sanki... "Ben, Yawe Thrysta.Gryffindor öğrencisiyim. 11 yaşındayım. bitkilerle uğraşmayı severim" dedi gülümseyerek yerine oturdu. Bir kaç kişi kalmıştı. Onlarda kendilerini tanıttıktan sonra... Profesör konuşmasına devam etti;

Evet sizleri tandığıma memnun oldum. Bize ayrılan ders süresinin sonuna geldik. Sizden bir isteğim olacak... Ezberlemeden, gerçekten öğreneceğiniz şekilde adam otunu araştırmanızı istiyorum... Zilin çalmasını hep beraber bekleyebiliriz. dedi.

Yawe sonunda bir ders daha bitti dedi içinden . Çok yorulmuşa benziyordu ama bir kaç dersi daha vardı ve onlara girmek zorundaydı. Zilin çalmasını beklerken başını masanın üzerine koydu.İçinden birde burda uyuya kalırsam tam komedi olur diye geçiriken zil çaldı ve sınıftan kaçarcasına çıkmıştı.Sonra sınıfa tekrar dönerek profesöre "İyi günler efendim" dedive çıktı....
Jiména W. L'moné

Jiména W. L'moné

Savaş Tarafı : ...bir küçücük ö.y^cik varmış...
Rp Partneri : zaman gösterecek X)

MesajKonu: Geri: Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!!   Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!! I_icon_minitimeCuma Haz. 06, 2008 6:10 am

Jiména az önce kopardığı bir çiçeği saçına takma çabası içine girmişken, temiz havanın ciğerlerine dolmaına izin verdi. Bu gün gireceği ikinci dersti bu! Yani henüz sabahın tazeliğini yaşıyordu! Evet, uykuluydu ama bu onun günü yakalayamaycağı anlamına gelmiyordu!

Hogwarts'ı ve ihtişamını -nedense Jiména hariç herkese ihtişamlı geliyor gibiydi! - arkasına almış, gölün yanından, kimi zaman ağaçların gölgesine sığınarak Bitki Bilim Seraları'na, özellikle kendi dersi olan seraya ulaşmak için yürüyordu... Adımları birbirini takip ederken, o da çevresini süzüyor, ona gülümseyenlere başını eğerek selam veriyor ve ya hiç bir şey yapmadan, kendi aurasının duvarları ardında yürüyordu.

Güneşle harmanlanmış göl, çimen ve kahkaha soslu Hogwarts bahçesi, şu an o kadar iticiydi ki! Deminden beri güzel giden hayatı şu an yapmacık kahkahalarla bozulmuştu! Ne kadar güzel! Ne mutlu! Omuzlarını silkerken, doğal bir kırmızılığı olan dudaklarını büzdü ve şu an rengini gökyüzünden aldığı gözlerini devirdi.

Annesinin vasat diye damgalayacağı görüntüsü eşliğinde -düz tabanlı gri beyaz ayakkabılar, özgür bırakılmış bol okul gömleği ve pileli gri etek, bunun yanında ağa sola uçuşan siyah saçlar ve Slytherin'in yeşil renkli kravatı - sınıfa girdi. İçeride fısıldaşan öğrencilerin dışında sarı saçlı bir bayan vardı ki kendisi profesör oluyordu! Jiména yerine geçerken onu inceleme fırsatı buldu. Sarı saçları düzgünce toplanmış, hafif bir makyajla yüzü hoş bir hava kazanmıştı. Bu hoş havası siyah bir elbiseyle tamamlanıyor, masanın üstündeki kitaplar bir bütünü tamamlıyor gibiydi!
Jiména bir an şüphelenmişti... Acaba kendisi zamanında bir Ravenclaw mıydı?

Çantasını masaya bırakırken gözü tahtaya kaydı... Düzgün bir el yazısı, tahtayı ortalamış, muhtemelen herkesin daha iyi görmei için büyükçe yazılmıştı.

Angelina Daphne Black

Jiména başını salladı. Acaba Sihir Bakanı ile bir alakası var mıydı? Yerine otururken, Çenesini eline koyarak, etrafı süzmeye başladı. Bir kaç tip daha gelmişti ki ders başladı!

Profesör ortaya gelip kendini tanıttı. Sesi nedense sert gibiydi... Yo, sesi değil tavırları... Bilemiyordu Jiména... Bir şeyler sertti sonuçta! Fakat Ravenclaw tahmininin doğru çıkmasından hoşnut bir halde öndeki öğrencinin kendisini tanıtmasını bekledi. Bu aralar kendisini tanıtmaktan dilinde tüy bitmişti! Ama her şeye rağmen isyan etme gereksinimi duymadan sıranın kendisine gelmesini bekledi. Bir yandan da az önce masanın üzerine çıkarmış olduğu uçları kıvrık parşomeninin üstüne siyah mürekkeple resimler çiziyordu. Resminin kötü olduğu söylenemezdi hani... Bir sonbahar remi yapmaya kalkışmışken, elleri mürekkep olmuş bir halde başını kaldırdı. Sıra kendisine gelmek üzereydi. İki kişi daha ve işte...

"Jiména Winona L'moné."

Dedi ayağa kalkarken, eliyle parşomeni ikiye katlayıverdi ve devam etti:

"Slytherin ve tabii birinci sınıfım, vurucuyum ve sınıf başkanıyım. Bitkilere dair şeyleri severim, ilginç geliyor... Üstelik zehir yapımıyla çok ilgileniyorum! Bitkiler olmazsa ne yapabiliriz zaten!"

Alında anlatmaktan çok kendi kendine konuşuyor gibiydi. Daha önce ne anlatacağına karar vermemişti, şimdi böyle aklına geleni söylüyordu.

"Üçüzlerim var... L'moné üçüzleri..."

Konuşmasını bitirip önüne döndü ve kağıdı açıp tekrar kaldığı yerden devam etti, tabii diğerleri de kendilerini tanıtmaya.

Herkes bitirdiğinde Jiména resmini bitirmiş, imza atıyordu. Yeni bir ödev daha aldıkları anda zilin çalmasını beklemeye başladı tüm sınıf.

Bu sefer kendi kendine bir şarkı mırıldanırken arada bir konuşmalara katıldı, bir kaç şen kahkaha attı. Sevgi pıtırcığı görünümüne sahip tiplere aşağılayan bakışlar attı ve en nihayetinde zil çaldı. Çantasını kaparken:

"Bana müsade! Görüşürüz millet!"

Diyerek seranın kapısına doğru, birbirine karışan adımlarla yollandı. Sınıftan ilk çıkanlardan biri olarak profesöre iyi günler dilemeyi unutmuştu. Gerçi koca profesörün kalkıp Jiména bana niye iyi günler dilemedi diye hayıflanacağını sanmıyordu!
Tüm bu düşüncelerin koruması altında tenefüsünü göl kenarında değerlendirmeye karar verdi.
http://beauxbatons-rpg.darkbb.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!!   Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!! I_icon_minitimePerş. Haz. 12, 2008 4:26 am

Gözlerini rahatsız eden güneş ışınları yüzünden, tatlı uykusundan uyanmak zorunda kalmıştı Andrew.
Dirseklerinden destek alarak doğruldu yatağından. Üzerinden A.O. yazan, meşe ağacından yapılma sandığını açıp giyindi.
Son olarak Ravenclaw armalı pelerinini de alıp üzerine geçirdi. Hazırdı şimdi.
Büyük salonda birşeyler atıştırdıktan sonra Bitkibilim dersliğine gitmek üzere yola çıktı.

Hızlı adımlarla dersliğe ilerken bir kaç büyük sınıfın ona çarpmasını umursamadı. Hoş, umursasa kaç yazardı? Zaten büyük sınıflarda onu umursamıyordu.
Bu düşüncelere dalmış giderken, herzamanki sakarlığından ödün vermeksizin, düz yolda ayağını takacak bir yer buldu ve yere çakıldı. Kahkaha sesleri çınlıyordu etrafta. Ellerinden destek alarak ayağa kalkmıştı. Aldırmadan, en azından aldırmamaya çalışarak, yürümeye devam etti. Sonunda bu uzun ve işveli yolculuğu bitirip sınıfa ulaşmıştı.
Btikibilim ilgisini çeken bir dersti.

Genel olarak arka sıraları tercih etsede bugün ortalardan biyere oturdu.

Profesörler oturduğu masadan kalkıp tahtanın yanına geçti ve tahtada şunlar belirdi :

Angelina Daphne Black

^Hmm...^ dedi Andrew kendi kendine... Profesör Black...
Sihirbakanıyla bir akrabalığı varmı acaba diye düşünmeden edemedi. Andrew'in beyni bu düşüncelerle doluyken, profesörün sesiyle irkilip kendine geldi. Profesör Black onlardan kendilerini tanıtmalarını istemişti. Sıra ona geldiğinde ayağa kalktı ve konuşmaya başadı :

"Anthony Andrew Owen. Ravenclaw binasındayım. Bitkibilim ilgilimi çeken bir ders."

Dedi ve yerine geri oturdu.

"Evet sizleri tandığıma memnun oldum. Bize ayrılan ders süresinin sonuna geldik. Sizden bir isteğim olacak... Ezberlemeden, gerçekten öğreneceğiniz şekilde adam otunu araştırmanızı istiyorum... Zilin çalmasını hep beraber bekleyebiliriz..."

Ve bir ödev daha! "Pff!..." Sıkılmıştı ödev yapmaktan. Üstelik hanüz 1. sınıftaydı. Yani önünde koskoca 7 yıl ve daha yapması gerekecek bir sürü ödev varken...
İstemeye istemeye ödevi not aldı. Zilin çalmasıyla birlikte sınıftan ayrıldı...

Tüm Binalara Ortak İlk Ders !!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Binalara Verilen Puanlar
» Binalara Giden Puanlar
» Ortak Salon
» Ortak SaLon
» || Ravenclaw Ortak Salonu||