CatlakKazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

AnasayfaPortailAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

1. Kompartmın

+4
Naetsu Y. Malfoy
Jacenia L.Marisha Malfoy
Evangeline Granger
Onegmus O. Ambrosio
8 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
YazarMesaj
Onegmus O. Ambrosio

Onegmus O. Ambrosio

Savaş Tarafı : Z.A.Y
Mezun Olduğu Bina : Gryffindor
Rp Partneri : ..::Evangeline Granger::..

1. Kompartmın - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: 1. Kompartmın   1. Kompartmın - Sayfa 3 I_icon_minitimePaz Mayıs 11, 2008 9:37 am

Onegmus düşüncelerdeyken Evangeline'nın birşeyle yaptığını gördü ve gülümsedi. Çünkü Onegmus'un keyfini yerine getirmeye çalışıyordu. Ancak Onegmus pek gülmüyordu. Daha sonra Evangeline çantasından kağıt ve kalem çıkartarak birşeyler yazmaya başladı. Onegmus "Acaba ne yazıyor?" diye geçirdi içinden. Ardından kompatımandan içeriye bir öğrenci girdi. İçeri gelen bir kızdı. Yeni gelen:

-"Merhaba.Ben Kimbèrley Emilia.Sakincasi yoksa oturabilir miyim?" dedi. Evangeline kibar bir şekilde: "Tabiiki oyurabilirsin. Ben Evangeline Granger." dedi. Daha sonra Evangeline elini Onegmus'un üzerine koydu. Evangeline :

-"Canım aldırma sen onları geçti gitti moralimizi bozmaya deymez. Hem seni böyle görmek çok üzüyor beni." dedi. Aslında Evangeline haklıydı, çünkü o asillik meraklı aptallara değmezdi. "Bundan sonra onları unutacağm, tamam canım bir daha onları düşünmeyeceğim " dedi ve gülümsedi. Evangeline kısık bir sesle "Seni seviyorum." dedi.Bu söz Onegmus'un moralini düzeltti ve Evangeline'ya "bende seni çook seviyorum canım!" dedi. Daha sonra yeni gelen kıza:

-"Merhaba, hoşgeldin, bem Onegmus O. Ambrosio, tanıştığımıza memnun oldum Kimbèrley" dedi.

Onegmus'un morali git gide iyiye gidiyordu. Evangeline'nın elini tuttu ve "İyiki varsın canım, biz hiç ayrılmayalım" dedi.
Evangeline Granger

Evangeline Granger

Savaş Tarafı : :...züмяü∂üαηкα уσℓ∂αşℓığı.
Mezun Olduğu Bina : GRYFFİNDOR(okuyorum)
Rp Partneri : ...{Onegmus Ambrosio}...

MesajKonu: Geri: 1. Kompartmın   1. Kompartmın - Sayfa 3 I_icon_minitimePaz Mayıs 11, 2008 1:47 pm

Evangeline kağıda Onegmus'a olan duyguları yazarken Onegmus'un Evangeline ve kağıda bakarak birşeyler düşünsüğünü görmüştü. Evangeline kendi kendine gülümsedi ve devam etti yazı yazmaya. Onegmus artık o kızları aldırmadığını söylemişti. Bu durum Evangeline'yi çok sevindirmişti. Çünkü Onegmus'u çok seviyordu ve üzülmesine dayanamıyordu.

Evangeline Onegmus'a onu sevdiğini söylemişti. Buna karşılık olarak Onegmus Evangeline'ye "bende seni çook seviyorum canım!" demişti. Evangeline Onegmus gibi bir sevgiliye sahip olduğu için kendini çok şanslı hissediyordu. Ve ardından Onegmus
"İyiki varsın canım, biz hiç ayrılmayalım" demişti. Evangeline bunun üzerinde:

-"Sende iyiki varsın." dedi ve ekledi " bencede biz hiç ayrılmayalım bitanem" dedi Onegmus'a.

Evangeline utanmıştı çünkü Onegmus'a bitanem demişti. Ama artık onlar sevgiliydi.

Evangeline mektubun sonuna büyük harflerle şöyle yazdı:

ONU HERŞEYDEN ÇOK SEVİYORUM...
Onegmus O. Ambrosio

Onegmus O. Ambrosio

MesajKonu: Geri: 1. Kompartmın   1. Kompartmın - Sayfa 3 I_icon_minitimePtsi Mayıs 12, 2008 11:59 am

Evangeline ile konuşması Onegmus'a iyi geliyordu. Çünkü onu çok seviyordu. Artık Evangeline'nın elini hiç bırakmıyordu. Kompartımanda öğrenciler vardı. Bu yüzden biraz daha dikkatli davranıyordu. Çünkü onları kıskandırmamaya çalışıyordu. Evangeline bu arada kağıda bir şeyler yazmaya devam ediyordu. Onegmus iyicene meraklanmıştı ama belli etmiyordu. Evangeline'nın yüzüne baktı ve gülümsedi. Ardından Onegmus'un aklına bir büyü yapmak geldi. Avis büyüsünü yapacaktı bu büyü, asadan kuşlar çıkmasını sağlıyordu.Evangeline'ya "büyü yapmamı ister misin?" diye sordu.
Evangeline Granger

Evangeline Granger

MesajKonu: Geri: 1. Kompartmın   1. Kompartmın - Sayfa 3 I_icon_minitimePtsi Mayıs 12, 2008 12:16 pm

Evangeline Onegmus'un "büyü yapmamı ister misin?" demesine şaşırmıştı.
Birden bire nerden çıkmıştı bu? Ama meraklanmıştı. Bunun üzerine:

-"Yap canım." dedi.
Acaba ne yapacaktı. Evangeline çantasından parfümünü çıkardı. Kağıda parfümünden sıktı ve zarfa yerleştirdi. Evangeline bir kağıt daha çıkardı ve bu sefer resim çiziyordu. Bir kız ve erkek çiziyordu el ele tutuşmuşlardı. Evangeline bu resmi yaparken kendini ve sevgilisi Onegmus'u düşünüyordu.

Evangeline Onegmus'u gerçekten çok seviyordu. İlk defa böylesine birine çok bağlanmıştı. En önemlisi ablaları ne diyecekti bu duruma? Ama Evangeline bundan korkmuyordu.

Evangeline Onegmus'a bakarak:

-"Canım biraz beklettim kusura bakma şimdi yapabilirsin." dedi. Acaba yine ne yapacaktı da Evangeline'yi mutlu edecekti Onegmus. Evangeline'ye göre Onegmus harika biriydi.
Onegmus O. Ambrosio

Onegmus O. Ambrosio

MesajKonu: Geri: 1. Kompartmın   1. Kompartmın - Sayfa 3 I_icon_minitimePtsi Mayıs 12, 2008 12:27 pm

Onegmus, Evangeline'nın cevapını bekliyordu ve cevap geldi Evangeline:

-Yap canım." dedi. Onegmus Evangeline'nın yüzüne baktı ve meraklandığını gördü. Ardından cübbesinden asasını çıkarttı. İlk olarak asasına şöyle bir baktı ve asasını salladı ve güçlü bir ses tonuyla "Avis!" dedi. Ardından asasından beyaz, siyah-beyaz gibi renklerde kuşlar çıkmaya başladı. Herkes kuşalra bakıyordu Evangeline'da öyle. Daah sonra kuşlar Evangeline'nın etrafında dönmeye başladı. Bir taneside omzuna konmuştu. Sanki bir şeyler söylüyordu. O kuşu Onegmus kontrol ediyordu. Daha sonra kuş havalandı ve bir kez daha Evangeline'nın etrafında döndü ve kompartımandan dışarı süzüldü.

Kuşlar gittikten sonra Evangeline'nın yüzüne baktı. Yüzünde bir ışık belirmişti sanki. Evangeline'ya "Nasıldı canım?" diye sordu ve ekledi: "Bu benim en çok sevdiğim büyü ne zaman bir şeye üzülsem bu büyüyü yaparım" dedi...
Evangeline Granger

Evangeline Granger

MesajKonu: Geri: 1. Kompartmın   1. Kompartmın - Sayfa 3 I_icon_minitimePtsi Mayıs 12, 2008 12:35 pm

Evangeline olanları şaşkınlıkla izledi. Hele omzuna konan kuş çok gözeldi. Harikaydı aynı Onegmus gibi. Evangeline oldukça şanslıydı. Kuşlar kompartımandan çıktıktan sonra Onegmus Evangeline'ye:

-"Nasıldı canım?" diye sormuştu ve ardındanda "Bu benim en çok sevdiğim büyü ne zaman bir şeye üzülsem bu büyüyü yaparım" demişti.

Bunun üzerine Evangeline:

-"Gerçekten çok güzeldi. dedi ve ekledi:

-"Artık üzülmene izin vermiyeceğim. Ama yinede neşelenmek için yapabilirsin." dedi ve gülmeye başladı.

Onegmus Evangeline'ye bakıyordu.Öyle bi bakıyordu ki Evangeline duraksadı biran. Onegmus durmuş gülümseyerek Evangeline'nin gözlerine bakıyordu. Bu Evangeline'nin çok hoşuna gitmişti. Evangeline Onegmus'un gözlerini içine bakarken elini tutmuştu. Böyle elini tutmak daha çok hoşuna gitmişti. Dudaklarını kıpırdatarak "Seni çok seviyorum bitanem" dedi ama ses çıkarmadan acaba Onegmus Evangeline'nin dudaklarını okuyup ne dediğini anlayabilmiş miydi?"
Camilla A. Bell

Camilla A. Bell

Savaş Tarafı : Tarafsız ama ailesinin neredeyse tüm üyeleri Slytherin'li veya ö.y.dir.
Mezun Olduğu Bina : (Okuyorum)Gryffindor
Rp Partneri : Coming Soon xD (kurgu hazır)

MesajKonu: Geri: 1. Kompartmın   1. Kompartmın - Sayfa 3 I_icon_minitimePerş. Mayıs 22, 2008 10:13 am

EVDE

"Angie! Angie! Kalk çabuk! Seni miskin şey! "

Angie ablası Angel'ın bağırmasıyla sıçradı. Sonra da homurdanmaya başladı:

" Öff! Sensin miskin! Saat daha sabahın 6'sı! Ne gerek var bu kadar erken kalkmaya! Titizlikler kraliçesi n'olucak! "

sonra yatağından kalktı ve hemen üzerini güzelce giyindi. Sonra aynanın karşısına geçip süslenmeye başladı. 20 dakika sonra Angel tekrar bağırıyordu:

" Gelecek misin yoksa gideyim mi? "

Angie ukalaca cevap verdi:

" İstersen git sonunda ceza alacak olan sensin çünkü benim sorumluluğum sende. "

Angel da sinirle:

" Ahh! Şu ukala kızlarını da götürseler ne vardı sanki! "

diye yakındı. Sonunda Angie indi ve:

" Geldim işte off hadi gidelim! "

dedi. Angel:

" Hele şükür "

gibisinden bir şeyler mırıldandı ve sonunda King's Cross İstayonu'na doğru yola çıktılar.

İSTASYONDA
Angie sonunda istasyona ulaşmıştı. Ablasına:

" Görüşürüz bayan titiz! "

diye takıldı ve trene doğru yürüdü. Ablası arkasından:

" Görüşeceğiz miskin hanım! "

dedi. Angie sonunda trene atladı ve koridorlardan yürüyerek kompartımana ulaştı.

KOMPARTIMANDA

Angie kapıyı açarak içeri girdi ve boş bir yer olduğunu gördü. Yine de bir arkadaşını bekliyor olabilirlerdi. Hemen nazikçe:

" Oturabilir miyim? "

diye sordu. Elinde minik bir yol çantası da taşıyordu. Bir yandan da bavulları vardı. Hogwarts'a ilk kez gidecekti ve bu heyecanını ikiye katlıyordu... Sonunda oturmasına izin verildi ve köşeye oturdu. Sessiz kalmayı tercih etti. Konuşulacak gibi bir hava yoktu. Çantasından bir parlatıcı ve bir de ayna çıkardı. Parlatıcıyı sürdü ve bir süre kendini seyretti. Sonra yaklaştıklarını farketti ve hemen cüppesini giydi. Cebinden asasını çıkarıp bir bezle sildi ve parlattı. Sonra bir anonsla trenden indi ve kayıklara doğru yöneldi. Sonunda kayıklar şatoya doğru hareket etti. Kayık kıyıya vardığında kayıktan ustalıkla çıktı ve sınıf başkanını takip ederek içeri girdi.

1. Kompartmın
3 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3
 Similar topics
-